Eestlaste vennatapusõda vormelisarjas: kas Aron sõitis tõesti Vipsile meelega otsa?
Postimees TV video kokkupõrkest!

Vormel 3 eurosarjas hooaja neljanda kohaga lõpetanud Jüri Vips esines pärast Hockenheimi etapi viimast sõitu terava süüdistusega kaasmaalase Ralf Aroni aadressil. Vipsi arvates rammis Aron ta sihilikult rajalt välja.

Aroni autolt müksu saanud Vips, kes oli sel hetkel kolmandal kohal, tegi avaringil Spitzkehre kurvis spinni. See kukutas Motoparki sõitja 22. kohale, kust ta võitles end sõidu lõpuks kümnendaks. Aron pidas Alex Palouga sõidu algusest lõpuni võitlust kolmanda koha pärast ja lõpetas neljandana, kuid sai kohtunikelt 20-sekundilise ajatrahvi ja langes lõpuprotokollis 15. kohale. Avariis tagajärjel pidi katkestama ka Sacha Fenestraz.

Vips väitis aga, et Aronile oli antud korraldus talle sihilikult otsa sõita. Sõidu võitnud Prema tiimi mees (ehk Aroni tiimikaaslane) Robert Shvartzman kerkis seeläbi sarja kokkuvõttes kolmandaks, talle 11 punktiga kaotanud Vips pidi leppima neljanda kohaga. Eraldi peetavas uustulnukate arvestuses edestas esikoha võtnud Shvartzman Vipsi kindlamalt ehk 61,5 punktiga.

«Mulle öeldi juba enne sõitu, et pangu ma tähele: Ralf, kes stardib minu tagant, sõidab mulle otsa ja aitab Roberti üldtabelis kõrgemale,» väitis Vips nii Instagramis kui ka väljaandega Autosport rääkides. «Ma ei muretsenud selle pärast, vaid keskendusin stardile, kuid siis rammiski ta mu välja. Seda on isegi vormel 1 sarjas kurb vaadata, aga madalamates sarjades ei tohiks niisugust asja mingil juhul juhtuda. Väga kurb viis hooaega lõpetada,» tõdes Vips, kes sõitis hoolimata viga saanud vedrustusest välja parima aja, näidates, et oleks võinud võidu nimel heidelda.

Aron: midagi tahtlikku küll ei olnud

Aroni vastus süüdistustele oli lihtne: «Arvaku, mida tahab, aga nii ei olnud. Mida mul muud ikka öelda. Kui kaamerapilti vaadata, siis võitlesin Palouga ja ta surus mind väljastpoolt. Püüdsin autot pidama saada, aga ehk tõestab mu süütust kõige paremini see, et ka Fenestraz ei suutnud pidurdada ja sõitis mulle tagant otsa. Eks igaühel ole oma arvamus, aga võin vaid öelda, et midagi tahtlikku seal küll polnud. Miks ma peaksin nii tegema? Mulle oleks ju parem, kui mu meeskonnakaaslane ei oleks üldtabelis kolmas, sest siis saaksin öelda, et auto ei olnud hea!» lõõpis Aron lõpetuseks.

Aroni karistus tõstis Vipsi lõpuks üheksandaks, kusjuures eestlane pidi kaks korda mööduma Sophia Flörschist – kohtunike hinnangul tegi ta esimesel korral seda väljaspool rajapiire. Nii lõpetas Vips hooaja 283 ja Aron 254,5 punktiga. Mõlema mehe arvele jäi 30 võistlussõidus neli võitu ja veel neli poodiumikohta.

Vaata eestlaste kokkupõrget allolevast videost (alates 9.50). Vips sõidab autoga nr 44 ja Aroni vormeli number on 7.

Tagasi üles