Walesi ralli külastajate halvad kombed tõid MM-ralli korraldajatele kaasa ootamatu probleemi

Walesi MM-rallit külastasid tuhanded fännid

FOTO: Andre Lavadinho / imago/PanoramiC

Kaks nädalat tagasi sõideti Walesis autoralli MM-sarja 11. etapp, mille võitsid Sebastien Ogier ja Julien Ingrassia. Tagantjärgi on üritust jäänud aga varjutama katsetele kogunenud pealtvaatajate halvad kombed.

Nimelt on esitatud Walesi MM-ralli korraldajatele kaebuseid seoses prügihunnikutega, mille rallit külastanud fännid endast metsadesse maha jätnud on. Korraldajad vabandasid avalikult sotsiaalmeedias juhtunu pärast ning manitsesid omakorda fänne, kes vaatamata võimalustele otsustasid siiski prügi metsa jätta.

«Meie peame kandma vastutust selle eest, et metsad oleksid pärast rallit sellised, nagu nad enne seda olid. Me anname võimaluse kasutada rallifännidel prügikotte, kuhu oma prügi panna. Lisaks ei pea fännid prügi ise katselt minema transportima, vaid ka see on korraldajate poolt tagatud. Siiski ei ole kõik fännid sellest aru saanud,» kirjutasid Walesi ralli korraldajad koduleheküljele.

«Pärast üritust peame leidma vabatahtlikud, kes metsaaluseid prügist puhastaksid. Ideaalses maailmas ei peaks me seda tegema, sest inimesed võtaksid oma enda prügi endaga kaasa. Kahjuks pole see reaalses elus nii. Vabandame kõigi ees ja lubame segaduse metsast koristada nii ruttu kui võimalik,» lõpetasid korraldajad avalduse omapoolse lubadusega.

Tagasi üles