Gareth Southgate: rääkisime enne mängu ründajatega nende ohtlikkusest
Luis Enrique: alagrupp MMi poolfinalistidega pole lihtne

Raheem Sterling (paremal) lõi Inglismaa jalgpallikoondise eest kaks väravat. Harry Kane (number 9) andis kaks resultatiivset söötu.

FOTO: CARL RECINE / Action Images via Reuters

Euroopa jalgpalli Rahvuste liigas võõrsil 3:2 Hispaaniast jagu saanud Inglismaa peatreener Gareth Southgate jagas mängu järel oma hoolealuste suunas vaid kiidusõnu. Hispaania juhendaja Luis Enrique märkis aga, et saatuslikuks sai kehv esimene poolaeg.

Inglismaa asus Sevillas peetud kohtumist esimesel poolajal 3:0 juhtima, kui kaks korda jõudis sihile Raheem Sterling ja korra Marcus Rashford. Hispaania väravad sündisid 58. ja 98. minutil, kui kaotusseisu vähendasid vastavalt Paco Alcacer ja kapten Sergio Ramos.

«Mängijad peaksid enda soorituse üle uhked olema,» sõnas Inglismaa peatreener Gareth Southgate mängujärgses intervjuus väljaandele Sky Sport. «Me rääkisime enne mängu ründajatega, et neile meelde tuletada, millist ohtu nad suudavad tekitada. Nad olid silmapaistvad ja põhjustasid vastastele erinevaid probleeme.

Seejärel seisis aga kõik ülejäänud mängijate taga, kes pidid samuti väga vapralt esinema. Saime sellega aeg-ajalt hakkama ja sundisime vastaseid riskeerima. Noored mängijad tegid küpse esituse ja avaldasid hispaanlastele väga head survet,» lisas Southgate.

Hispaania juhendaja Luis Enrique: «Esimene poolaeg oli väga halb. Meie surve hilines ja esimene värav tappis meid. Tegime palju individuaalseid eksimusi. Me surusime vastase (teisel poolajal) kaitsesse ning kahjuks ei suutnud (teist) väravat varem lüüa, sest siis oleksime löönud 3:3. See on karm kaotus ja me peame seda aktsepteerima.

Alagrupp MMi poolfinalistidega (Inglismaa ja Horvaatia – toim) pole lihtne. Peame minema Horvaatiasse ja võitma. Kõik on meie enda kätes.»

Hispaania juhib kaotusest hoolimata A-divisjoni 4. alagruppi kuue punktiga, Inglismaal on kirjas neli silma ning Horvaatial vaid üks punkt. Alagrupis jääb pidada veel kaks kohtumist: 15. novembril kohtub Horvaatia kodus Hispaaniaga ja kolm päeva hiljem võõrsil Inglismaaga.

Tagasi üles