Eesti vasaraheitja tuli noorte olümpial seitsmendaks

Annika Kelly.

FOTO: EOK

Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel võistlesid esmaspäeval Eesti vasaraheitja Annika Kelly ja vibulaskja Hendrik Õun. Viskevõistlusest võtsid osa korvpallurid Janne Pulk ja Johanna-Eliise Teder. Eesti koondise päeva parimateks tulemusteks olid Kelly 7. koht ning Pulga 13. koht.

Vasaraheitja Annika Kelly, kes reedel esimeses võistlusvoorus parandas kaks korda järjest Eesti U18 rekordit, viies selle lõpuks 63.41 peale, alustas teist võistluspäeva üheksandalt positsioonilt – nimelt peetakse noorte olümpial kergejõustikuvõistlused kõigil aladel kahe etapina, kus osalevad kõik sportlased ning lõppkohad selguvad kahe võistluspäeva tulemuste summeerimisel. Teise võistlusvooru avakatsel heitis Kelly 60.07, mis teenis talle võistluste kokkuvõttes seitsmenda koha. Võitis ülekaaluka tulemusega ukrainlanna Valeria Ivanenko, kes reedel heitis 74.90 ja esmaspäeval 72.08.

Annika Kelly nentis, et koht oli esmaspäeval küll parem, aga eelmise vooru tulemusega on rohkem rahul. «Ring tundus ka esimeses voorus kiirem olevat, täna (eile – toim) ei saanud kõike tehniliselt klappima,» ütles ta pärast võistlust.

3x3 korvpalluritüdrukutele peeti täna viskevõistlus, kus igast riigist sai osaleda kaks mängijat. Eestit esindasid Janne Pulk ja Johanna-Eliise Teder. Kvalifikatsiooniringis tuli 2-punkti joone tagant 30 sekundi jooksul teha 10 viset, iga korvi läinud vise andis punkti. Paremusjärjestus kujunes esmalt sissesaadud visete arvu alusel ning seejärel vaadati kulunud aega. Janne Pulk sahistas korvi 4 tabamust 27,3 sekundi jooksul, mis andis 13. koha. Johanna-Eliise Tederilt tuli 2 korvi 30,0 sekundi jooksul ning protokolli läks kirja 31. koht. Neli paremat pääsesid finaali, kus võitjaks krooniti prantslanna Mathilde Peyregne, esikolmikusse said veel Tšehhi ja Argentiina mängija.

Hendrik Õun pidas maha vibulaskmise individuaalvõistluse 1/16-eliminatsiooniringi Iraani sportlase Reza Shabani vastu. Duell oli kõrgetasemeline: 60 meetri pealt tabas Õun neljas setis kaks tabamust kümnesse, seitse tabamust üheksasse ning kolm seitsmesse, samas suutis vastane enamat – viis tabamust kümnesse, neli üheksasse ja kolm kaheksasse, kusjuures viimases setis tulid tal kõik kümnesed. Õun suutis võita ühe seti, kuid kolm setivõitu ja duellivõit läksid ikkagi vastasele. Kokkuvõttes teenis Õun noorteolümpialt rahvusvahelise segapaaride võistluse 6.  koha kõrvale individuaalvõistluse 17. koha.

«Ootused olid suuremad, aga teadsime, et see ei tule lihtne duell. Kuna segatiimi laskmisel oli läinud kokkuvõttes hästi, siis paratamatult lootsime ka siit head tulemust. See pani ka suuremad pinged peale. Vastane oli põhimõtteliselt võidetav, aga õnne kuigipalju täna ei olnud ning paar viga said otsustavaks,» ütles Õuna kohapealne treener Pearu Jakob Ojamäe.

Teisipäeval on noorteolümpial võistlustules Eesti kergejõustiklased: teivashüppaja Eerik Haamer, odaviskaja Gedly Tugi ning 200m jooksus Ken-Mark Minkovski ja Ann Marii Kivikas. Kõiki nelja ootab ees teine ja otsustav võistlusvoor, kuhu tulevad kaasa esimese vooru tulemused. Haamer püstitas laupäevasel võistlusel uue Eesti U18 rekordi 5.15, mis oli teivashüppe avapäeva teine tulemus. Tugi sai odaviskes kirja 52.65, mis on esimese võistlusvooru kuues tulemus. Minkovski jooksis esimese võistlusvooru seitsmenda ajaga 21,69 end A-finaali ning Kivikase aeg 25,43 oli kokkuvõttes 15. Kergejõustikuvõistlused algavad Eesti aja järgi kell 20.

Tagasi üles
Back