Soome võitu Kreeka üle jäi varjutama väravaküti vigastus

Kris Ilves
Soome jalgpallikoondise ründaja Teemu Pukki mäng Kreeka vastu jäi vigastuse tõttu lühikeseks. Foto: HEIKKI SAUKKOMAA / AFP

Soome jalgpallikoondis alistas eile Rahvuste liiga C-divisjoni 2. alagrupis koduväljakul Kreeka koondise 2:0 ja jätkab täisedu ehk nelja võiduga.

Juba kümneminutilise mängu järel pidi väljakult lahkuma eelmises kolmes mängus kolm väravat löönud (sealhulgas kaks Eestile) ründaja Teemu Pukki. Soome peatreener Markku Kanerva sõnas mängujärgsel pressikonverentsil: «Teemu tundis reielihases krampi ja vahetasime ta välja ettevaatusabinõuna. Loodetavasti pole Teemu vigastusega kaua väljas.»

Pukki vigastusele reageeris mängu ajal ka Inglismaa meedia. Teadupärast mängib 28-aastane soomlane Inglismaa esiliigaklubis Norwich City, kus löönud sellel hooajal üheksas liigamängus viis väravat. Portaal readnorwich.com kirjutas, et loodetavasti ei jää Pukki kauaks kõrvale, sest eeloleval laupäeval kohtub Norwich City võõral väljakul lähirivaal Nottingham Forestiga ja selles kohtumises oleks soomlase abi vaja.

Soome suutis Pukki vigastusest hoolimata Kreekale kaks väravat lüüa. Esimene tabamus sündis teise poolaja esimesel minutil, kui sihile jõudis Pyry Soiri ning lõppseisu vormistas 89. minutil Glen Kamara. Soome on nelja mänguga kogunud 12 punkti, väravavate vahe 5:0. C-divisjoni 2. alagrupp nelja vooru järel: Soome 12 punkti, Kreeka 6, Ungari 4, Eesti 1.