Kohtunikku joodikust korruptandiks sõimanud madalama liiga klubi sai märkimisväärse rahatrahvi

Jalgpall.

FOTO: Mailiis Ollino/

Eesti Jalgpalli Liidu distsiplinaarkomisjon karistas 450 euro suuruse rahatrahviga III liigas ehk tugevuselt viiendal liigatasemel mängivat klubi Rumori Calcio. Täpsemalt sai klubi karistada selle eest, et nende mängiv president Angelo Palmeri kostitas septembri alguses peetud mängu järel kohtunik Eiko Saart sotsiaalmeedia vahendusel solvangute ja roppustega.

Rumori Calcio kohtus III liigas 9. septembril JK Retroga ja kaotas 0:3. Kõik oma kolm väravat lõi Retro viimase kümne minutiga, kui Dmitri Skiperski sai kirja kübaratriki. Esimene ja kolmas värav sündisid seejuures penaltist, mille määras kohtumist vilistanud Saar.

Palmeri tegi pärast mängu sotsiaalmeediasse postituse, kus nimetas Retrot «maffiaklubiks». Palmeri väitel sülitati tema klubile näkku ning peaosa täitis selles «korrumpeerunud purjus motherfucker, kes ei kaotanud kahjuks õigust tipptasemel vilistada, ehkki armastab pudelisse kukkuda». Saare vilepartiid nimetati postituses palgamõrtsuka tööks, millest said kasu «Pohlaku tallalakkujad ja kurjategijad». Postituse lõppu oli lisatud teematähis, mis viitas otsesõnu kohtuniku omasooiharusele.

Palmeri ajas endast välja teise poolaja alguses juhtunu, kui Retro mängija Priit Murumets tegi vea Rumori Calcio ründajale Abdikarim Mohamed Ismailile. Ismail pidi mängust vigastuse tõttu lahkuma, Murumetsale näitas Saar aga kollast kaarti. Hiljem avalikustas Palmeri, et Ismail murdis kokkupõrkes sääreluu, nimetades ühtlasi Retro mängijate tegutsemist sihilikuks ja järjepidevaks katseks vastast vigastada.

Klubile määratud 450-eurone trahv on madalama liiga kohta haruldaselt suur, kuid EJLi sõnul on seda samas ka niivõrd räige rünnak kohtuniku aadressil. Trahvi suuruse tingis ühtlasi Palmeri soovimatus oma sõnade eest vabandada.

Tagasi üles