Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Paulius Jankunas viskel.
Paulius Jankunas viskel. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA

Korvpalli Euroliiga mullune pronksmedalist Kaunase Žalgiris teenis hooaja esimese võidu, kui alistas võõrsil 93:79 Istanbuli Anadolu Efesi.

Kui avaveerand lõppes 19:19 viigiga, siis poolajapausile mindi juba Žalgirise 14-punktilises eduseisus. Kolmandal veerandil kasvatas Žalgiris eduseisu veelgi ning viimasele kümnele minutile mindi vastu juba leedukate 20-punktilisel juhtimisel.

Kuigi kodumeeskond võitis 5549 pealtvaataja toel viimase veerandaja, ei suudetud suurt kaotusseisu enam tagasi mängida ning leppida tuli 14-punktilise allajäämisega.

Žalgirise resultatiivseim oli 18 punkti visanud Brandon Davies, kes valiti ka kohtumise parimaks. Leo Westermanni arvele jäi 17 punkti, Paulius Jankunas lisas 11 silma. Istanbuli klubi eest viskas 17 punkti Krunoslav Simon.

Nii Žalgirisel kui Istanbuli Efesil on tabelis kirjas nüüd võit ja kaotus.