Purje koduklubi on pronksile ja Euroopa liigale lähedal

Kris Ilves
Kuopio Palloseura ründaja Ats Purje.
Kuopio Palloseura ründaja Ats Purje. Foto: twitter.com/KuPS1923

Eesti jalgpallikoondise ründaja Ats Purje leivaisa KuPS teenis Soome meistrivõistlustel kolmanda järjestikuse võidu ning jätkab jahti pronksmedalile.

KuPS alistas eelviimases mängudevoorus koduväljakul TPSi 2:1. Külalised asusid 3178 silmapaari ees peetud mängu 36. minutil Elias Ahde väravast juhtima. KuPSi mõlemad tabamused sündisid teisel aga kolmveerandtunnil, kui 67. minutil realiseeris penalti Petteri Pennanen ja lõppseisu vormistas kümmekond minutit enne lõpuvilet TPSi omavärav.

2008. aastal Turu Interi koosseisus Soome meistriks kroonitud Purje sekkus KuPSi eest mängu 57. minutil. VPSi eestlasest ründaja Albert Prosa jälgis kogu kohtumist vahetuspingilt.

Järjekordsed võidupunktid olid KuPSile äärmiselt vajalikud, sest nende peamine konkurent kolmandale kohale ja pronksmedalile ehk Honka teenis samuti võidu. Seega edestab KuPS üks voor enne hooaja lõppu oma konkurenti võrdsete punktide juures vaid parema väravate vahega. Lisaks pronksmedalile tagab Soome kolmas meeskond järgmiseks hooajaks koha Euroopa liiga esimeses kvalifikatsiooniringis. KuPS kohtub viimases voorus võõrsil Mariehamniga ning Honka läheb kodus vastamisi VPSiga.

Tabeliseis Soome jalgpalli kõrgliigas voor enne hooaja lõppu: HJK 75 punkti, RoPS 59, KuPS 55, Honka 55, Ilves 49, VPS 41, Lahti 40, Inter 39, SJK 31, Mariehamn 31, TPS 29, PS Kemi 21.

Henri Anieri ja Artjom Dmitrijevi tööandja Lahti alistas võõral väljakul Tampere Ilvese 1:0. Mängu ainsa värava eest hoolitses 71. minutil Pavel Osipov. Kohtumist vahetuspingilt alustanud Anier sekkus minut pärast väravat. Dmitrijev vahetuspingilt mängu ei saanud.

Mihkel Aksalu koduklubi SJK kaotas võõral väljakul skooriga 0:1 juba meistritiitli kindlustanud HJK-le. Aksalu vigastuse tõttu SJK koosseisu ei kuulunud.

Marek Kaljumäe ja Maksim Lipini tööandja PS Kemi sai koduväljakul 2:0 võidu Mariehamni. Kui Kaljumäe mängis algusest lõpuni, siis samuti algkoosseisus alustanud Lipin pääses puhkama 85. minutil.

Hindrek Ojamaa ja Marko Meeritsa koduklubi VPS jäi koduväljakul 1:2 alla RoPSile. Ojamaa kuulus VPSi algkoosseisu, aga peatreener vahetas eestlase 86. minutil välja. Meerits jälgis kogu kohtumist vahetuspingilt.