Võidukas Räikkönen seljatas Häkkineni ja püstitas ühtaegu omapärase rekordi

Kimi Räikkönen juubeldab Soome kõigi aegade esinumbriks kerkimise üle.

FOTO: XPB / XPB Images/Press Association Images / Scanpix

Vormel 1 sarja USA etapi võitnud Kimi Räikkönen püstitas ühtlasi Soome rekordi – ta on nüüd etapivõitude arvestuses kõigi aegade edukaim soomlane. Seni jagas Räikkönen esikohta Mika Häkkineniga, kuid USA etapi võit oli talle karjääri 21. ja kergitas ta kahekordsest maailmameistrist pügala võrra kõrgemale.

Viimati võidutses Räikkönen 2013. aasta avaetapil Austraalias, keerates toona veel Lotuse rooli. See tähendab, et tema eelmise ja nüüdse esikoha vahele jäi 112 etappi, mis on kõigi aegade pikim vahe kahe etapivõidu vahel.

Läbi aegade on MM-sarjas etapivõiduni küündinud viis soomlast. Kui Räikkönenil on nüüd 21 ja Häkkinenil 20 etapivõitu, siis kolmas soomlasest maailmameister Keke Rosberg on võitnud viis, Valtteri Bottas kolm ja Heikki Kovalainen ühe etapi. Mika Salo on jõudnud Ferrariga kaks korda pjedestaalile, ent mitte etapivõiduni, ühe korra õnnestus Dallara-Juddil suurüllatusena kolme parema sekka šampanjat pritsima pääseda ka Jyrki Järvilehtol.

Läbi aegade on MM-sarjas kaasa teinud üheksa soomlast (lisaks eelnimetatutele ka Leo Kinnunen ja Mikko Kozarowitzky, kuid esimene startis vaid ühel etapil ja teine starti ei jõudnudki). Põhjanaabrite eduprotsent on seega märkimisväärne. Räikköneni võiduga Austinis täitus ühtlasi soomlaste väike juubel: kamba peale on vormel 1 sarjas pjedestaali kõrgeimale astmele tõustud nüüd 50 korda.

Tagasi üles