Kanter Tammertit tegema ei hakka: arvan, et see eriline medal jääb mu viimaseks
Tutvu EV100 meistrivõistluste medalistidega

«Eks pojal on siiani raske aru saada, miks issi alati ei võida,» sõnas Kanter. Poeg Kristjan vallutas seepeale ise pjedestaali kõrgeima astme.

FOTO: Tairo Lutter

Tänasest algas Eesti Olümpiakomitee kampaania «ÜHESKOOS - Meie meistrid», mille keskmes on kodumaa juubeliaasta Eesti meistrivõistluste medalistid – sportlased, kes on oma tiitli võitnud erinevatelt spordialadelt ja erinevates vanuseklassides, kuid keda kõiki ühendavad EV100-le pühendatud ühtsed erikujundusega medalid. Kokku antakse tänavustel Eesti meistrivõistlustel välja üle 22 tuhande medali.

Eesti Olümpiakomitee meediaprojektide juht Aivo Normaku sõnul on ainukordne, et kõigi alade Eesti meistrivõistluste medalistid saavad ühesugused medalid.

«Ühtsed erimedalid on EOK ja Eesti spordirahva kingitus Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks. Eesti meistrivõistlustel medali võitmine on emotsionaalselt oluline igale sportlasele, kuid aladeülesed EV100 erimedalid lisavad täiendavat pidulikkust ning jäävad seda erilist aastat ja medalivõitu kümnetele tuhandetele eestimaalastele alatiseks meenutama.

Enamik medalitest on juba leidnud omanikud ning on saanud meistrite kodudes erilise aukoha. Need medalid ühendavad omavahel kõiki, kes tänavu poodiumile jõuavad. Sõltumata alast ja vanusest – meie sportlased üheskoos armastavad sporti, üheskoos võistlevad Eesti eest, üheskoos kannavad uhkusega ühtseid medaleid,» rääkis Normak.

EV100 juubelikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid antakse aasta jooksul välja kõigil spordialadel erinevates vanuseklassides, enam kui 350 Eesti meistrivõistlusel kokku üle 22 000 medali. Medali kujunduse valimiseks viidi läbi rahvahääletus, kus teenis suurima poolehoiu Eesti rahvuspuu tamme motiivi kandev medal, mis kõneleb rahvuslikkusest, traditsioonidest ja järjepidevusest.

Olümpiavõitja Gerd Kanteri jaoks oli tänavune Eesti meistrimedal kettaheites väga eriline ja väärtuslik.

«Arvan, et see medal jääb mul Eesti meistrivõistlustelt kettaheites viimaseks. Tähistas see ka Eesti meeste kettaheites rekordit – 12 Eesti meistritiitlit, seega igatpidi väga eriline ja oluline medal minu jaoks. Meil on meeste kettaheites alati tugev konkurents olnud ja tiitlit pole kergelt antud.

Viimastel aastatel olen meistritiitlist ilma jäänud, aga seekord tuli ära ja see tekitas palju rõõmu. Seetõttu on ka 12 tiitlit täitsa omaette väärtus. Enamus sportlasi on rõhutanud, et EV100 meistrivõistluste medalid on erilised ja ilusad ning kõik medalivõitjad on selle medali üle kindlasti uhked,» rääkis Kanter.

Epeevehklemise Euroopa meister Katrina Lehis võitis tänavu oma esimese Eesti meistrimedali.

«Meistritiitel tähendas mulle väga palju. Juba selle medali ilu oli seda võitu väärt. See oli ka minu esimene Eesti meistrivõistlus pärast lapse sündi, nii et see on väga suure tähtsusega medal,» 

ütles Lehis.

Eesti meistriks tuli tänavu ka motokrossisõitja Tanel Leok. Ma väga palju ei ole saanud Eesti meistrivõistlustel kaasa lüüa, kui viimastel aastatel olen püüdnud ja on läinud suhteliselt hästi. Mida vanemaks saan, seda tähtsamaks need tiitlid lähevad. Nooremad tulevad ju peale ning kuigi tänavune võit tuli turvaliselt, siis kindlasti mitte kergelt, pingutama ikka pidi. See medal on väga äge ja mulle meeldib!“ märkis Leok.

Kahekordse EV100 medalisti Tatjana Jaansoni jaoks on 2018 olnud eriline aasta.

FOTO: EOK

«Otseloomulikult on EV100 medalid erilised ja sõudjate seas oli kõrgendatud soov neid medaleid saada. Mul on väga hea meel, et sain veteranidest ühe võidu, aga kõige tähendusrikkam oli see, et sõudsin koos oma tütrega kaheksases paadis ja meile tuli võit. Mul on väga hea meel selle üle,» rääkis Jaanson.

93-aastane lauatennise Eesti meister Leonhard Kasak ütles, et see medal on tema jaoks eriti tähtis. «Sellepärast, et sellist Eesti 100 medalit saab võita ainult üks kord elus. Järgmine on 200, aga sinna tuleb veel elada!» naeris Kasak.

Euroopa U21 meister karates Li Lirisman tuli tänavu kahekordseks Eesti meistriks.«Need kaks kuldmedalit on minu jaoks väga tähtsad, ikkagi EV100. Sellel aastal tulin Euroopa meistriks ja see oli justkui minu kingitus Eesti Vabariigile. Nüüd oleks nagu Eesti teinud nende kahe kuldmedali näol minule kingituse,» rääkis Lirisman.

Virgo Karu, veteranide Eesti meister jalgrattaspordis nentis, et EV100 Eesti meistrivõistluste medal üks ilusamaid medaleid tema kollektsioonis. «Meistrimedal on väga tähtis, see on ikkagi Eesti meistrivõistlustelt. Medali kujundus on väga ilus ja spetsiaalselt ainult selleks aastaks tehtud - Eesti 100 - ja seda igal aastal ei saa,» ütles Karu.

Kampaanias näeb veel noori Eesti meistreid - vigursuusatajat Henry Sildaru ja tennisisti Brit Martinit.

Tagasi üles