Skauti uskunud Premier League’i treener jäi ilma supertehingust

Virgil van Dijk.

FOTO: EDDIE KEOGH/REUTERS

Premier League’i klubi Cardiff City peatreener Neil Warnock avaldas, et tal oli 2014. aastal Crystal Palace'i peatreenerina võimalus osta Hollandi koondise keskkaitsja Virgil van Dijk kõigest 6,7 miljoni euro eest.

Selle aasta jaanuaris sai 27-aastasest hollandlasest maailma kalleim keskkaitsja, kui Liverpool maksis jalgpalluri eest Southamptonile 84 miljonit eurot. Kui esialgu peeti mängija hinnasilti pööraselt kõrgeks, siis tänaseks on Van Dijk üks liiga paremaid kaitsemängijaid.

«Mul oli võimalus ta Palace’isse tuua 6,7 miljoni euro eest,» avaldas Warnock, kes juhendas Crystal Palace’it 2014. aastal. «Kuid minu peaskaut ütles, et ta on liiga aeglane. Minu teada pole ta siiani oma tööd kaotanud.»

Eelmisel aastal ütles Warnock, et Cardiffi eest mängiv Elevandiluuranniku keskkaitsja Sol Bamba on parem mängija kui Van Dijk. «Ma vist olin tol päeval joonud,» naljatas Warnock. «Pidasin silmas seda, et kui Van Dijk mängiks meie meeskonnas, saaksime päriselt teada, kui hea ta on. Liverpoolis pole tal kuigi palju tööd vaja teha, sest suure osa mänguajast nad ju ründavad.»

Tagasi üles