Vormelimeeste närve hoitakse hooaja lõpuni pingul

Brendon Hartley

FOTO: XPB / XPB Images/Press Association Images / Scanpix

Vormel 1 sarjas on uueks hooajaks vabad veel vaid kolm sõitjakohta ning neist tõenäoliselt ihaldusväärseim on plats Toro Rosso tiimis. Kes aga venelase Daniil Kvjati kõrval võimaluse saab, selgub võistkonna väitel alles pärast hooaja lõppu.

Selle hooaja sõitjatest kolib Pierre Gasly uueks aastaks Red Bulli võistkonda, Brendon Hartley on aga esinenud nii kahvatult, et tema šansid jätkata pole kuigi head. Tallipealiku Franz Tosti värskeim kommentaar väljaandele Autosport annab samuti mõista, et tiim vahetaks uusmeremaalase hea meelega välja... kui neil vaid oleks kedagi tema asemele võtta.

Aastaid järjepidevalt vormel 1 sõitjaid tootnud Red Bulli noorteprogramm on hetkel seisus, kus neil polegi oma tütartiimi justkui kedagi sõitma panna. «Pildi saame korralikult ette alles siis, kui hooaeg on läbi. Red Bull langetab otsuse detsembris,» sõnas Tost. Hartley sai viimati USA etapil küll senise hooaja parima koha, lõpetades üheksandana, kuid see ei pruugi teda päästa.

«Ta sõitis Austinis hästi, aga kui tabelisse vaatame, näeme, et tal on neli ja Pierre'il 28 punkti,» ei hakanud Tost uusmeremaalase panust ilustama. Hartley pääses Toro Rosso rooli üllatusena mullu, tehes Carlos Sainz Jr'i Renault'sse siirdumise järel kaasa hooaja neljal viimasel etapil. Praegu on tema asendajakohale suursoosikuks kerkinud tailane Alex Albon.

Lisaks Toro Rossole on üks vaba koht veel seni Force Indiana tuntud ja uuel hooajal uut nime kandvas võistkonnas, kus üks sõitja on Sergio Perez, ning üks koht Williamsis debütandi George Russelli kõrval.

Tagasi üles