Sauber paneb Mehhikos oma vormeli rooli noore kolumblanna

Tatiana Calderon.

FOTO: Sauber

Sauberi vormel 1 tiim andis teada, et laseb Mehhiko etapi järel oma autot proovida kolumblannal Tatiana Calderonil. Seni on Sauberi testisõitja Calderon saanud vormel 1 kogemust vaid simulaatori abil.

Calderon pääseb Sauber C37 rooli teisipäeval, kui Autódromo Hermanos Rodríguezi rajal toimub testipäev. «Unistused täituvadki. Olen üliõnnelik, et saan esmakordselt vormel 1 autoga sõita. Sestpeale, kui hakkasin võidusõiduga tegelema, olen alati tipptasemest unistanud,» sõnas Calderon.

Sauber põhisõitjad on uuel hooajal Kimi Räikkönen ja Antonio Giovinazzi. Viimasel neljal hooajal meeskonda esindanud rootslasest Marcus Ericssonist saab kolmas sõitja ja brändi saadik. Kuna aga Räikkönen simulaatoritestidest suurt ei pea, jagub Calderonilegi selles vallas tööd.

25-aastane kolumblanna sõitis aastail 2013-15 Euroopa vormel 3 sarjas, kus sai parimal juhul ühel etapil viienda koha. Alates 2016. aastast kihutab ta GP3-sarjas, kus on tänavu jõudnud kuus korda punktikohale ja hoiab tabelis viimase etapi eel 16. positsiooni.

Naissõitja võistles vormel 1 sarjas viimati 1982. aastal, kui Giovanna Amati tegi Brabhamiga kaasa kolmel etapil, kuid ei pääsenud eelkvalifikatsioonist starti. 2014. aastal tegi Susie Wolff 22-aastase pausi järel naissõitjana kaasa võistlusnädalavahetusel, osaledes Williamsil Silverstone'i etapi vabatreeningutel.

Käesoleval sajandil on vormel 1 autot testinud näiteks Sarah Fisher (McLaren), Katherine Legge (Minardi), Simona de Silvestro (Sauber) ja Carmen Jorda (Lotus). 2012. aastal tegi Marussia testisõitja Maria de Villota sirgetestil ränga avarii ja esialgu küll paranes saadud peavigastustest, ent suri järgmisel aastal ootamatult õnnetuse tagajärjel saadud komplikatsioonidesse.

Tagasi üles