Loeb: ma ei uskunud, et suudan veel WRC-ralli võita

Sebastien Loeb

FOTO: LAVadinho / imago/PanoramiC

Sebastien Loeb võistles viimati Kataloonia rallil kuus aastat tagasi – ja võitis nagu eelmised seitsegi korda. Aastal 2018 Katalooniasse naastes tundus seeria jätkamine uskumatuna – seda esiti prantslase enda jaoks. Aga näete, jätkus!

«Ma ei suuda seda uskuda. Ma üritasin anda endas parima. Iga päev oli keeruline, igal hommikul otsisin ma õiget rütmi, kui tänane välja arvata,» kõlasid mehe vahetud kommentaarid 18. kiiruskatse finišis. «Autotunnetus tuli tagasi, aga ma pidin pingutama ja oli vinge lahing.»

Loeb ei teadnud veel viimase katse finišijoont ületadeski, kas ta on teinud piisavat, et Sebastien Ogier’d edestada. Lõpuks kaotas ta katsel neli MM-tiitlit nooremale rahvuskaaslasele 0,7 sekundit, aga võit tuli lõpuks 2,9 sekundiga. 

«Tulla kuus aastat hiljem tagasi ja esikoht võtta on uskumatu. Sellises lahingus, kus avastad alles pärast finišit, et oled võitnud, on imeline olla,» ahhetas Loeb. 79. rallivõidu võtnud prantslane lisas: «Ma ei uskunud, et suudan veel ühe ralli võita.»

Niisiis, kas see adrenaliini- ja endorfiinilaeng tähendab, et Loebi võib ka tuleval aastal MM-sarjas võistlemas näha. Oodatud küsimus tõi mehele naeratuse näole: «Täna ma ei mõtle tulevikule.»

Oma sõitja sooritus võttis peaaegu sõnatuks ka Citroeni bossi Pierre Budari «See tähendab tervele meeksonnale paljut. Üle aasta tuli taas võit ja seda imelisem, et see tuli Sebastieniga. Ta tuli tagasi ja suutis võita,» ahhetas tiimijuht. «Ta on ainus, kes suutis meid sel hooajal siiani viia.»

Tagasi üles