Põlva tuli välja suurest kaotusseisust ja alistas Viljandi

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Käsipall
Käsipall Foto: shutterstock.com

Nagu eeldada võis pakkusid meeste meistriliiga viienda vooru kaks esimest kohtumist küllaga põnevust. Põlva Coop kaotas võõrsil poolaja suurelt, aga alistas võimsa lõpuspurdiga Viljandi HC 26:24 (8:16). Aruküla/Audentes kirjutas tabelisse teise võidu, olles üle HC Viimsi/Tööriistamarketist tulemusega 25:21 (10:9).

Viljandis algas kohtumine tasavägiselt. Võõrustajad haarasid minimaalse eduseisu, kuid läks aega üle tosina minuti enne kui seda suurendati, sest Coopil olid vastused mulkide igale juhtväravale olemas. 13. minutil tegi Mark Lõpp seisuks 6:4 ja ehkki Markel Veiko kohe vastas, lükkas Viljandi sisse uue käigu.

Põlvalasi hoiti kaheksa minutit kuival ning 21. minutil tuli Andrei Hapali viskest 10:5. Coopi peatreener Kalmer Musting võttis mõtlemisaja ja ehkki Tõnis Kase tabamus lõpetas väravatepõua, viskas kodumeeskond nüüd neli väravat järjest ning sai poolajaks 16:8 edu. Mustingu riietusruumikõne pidi mõjuv olema, sest Coop vähendas kiirelt vahe viiele ning seisult 20:15 alustas tõelist tagaajamist.

Kaheksa minutiga tehti 6:1 vahespurt ja väravavaht Raivo Rudissaar viigistas palli tühja puuri saates seisu 21:21-le. Vahepeal nägid enda ees punast kaarti Alfred Timmo ja Simon Drõgin, kes kolmanda kaheminutilise karistuse tõttu platsilt saadeti. Lõpuminutitel võttis Coopi ridades juhtrolli meeskonna kogenuim, 26-aastane Priit Jõks, kes kolme järjestikuse väravaga aitas külalised 56. minutil esmakordselt ette – 24:23!

Kase sai kahe tiimi peale kogu kohtumise 13. kaheminutilise eemaldamise, kuid mulgid ei suutnud kohtumist enda kasuks pöörata. Coop võttis võimsa teise poolaja – mis jäi 18:8 – toel 26:24 võidu. Kase, Jõks ja Mathias Rebane tabasid kõik viis korda, kaotajate poolel jäi Hapali arvele seitse väravat, Sergei Rodjukov lisas kuus ja Kristjan Koovit viis.

Teine kolmapäevane mäng viis kokku meistriliiga kaks viimast. Aruküla/Audentes alustas kodusaalis hästi ja HC Viimsi/Tööriistamarket ei saanud kuidagi kinni Rauno Kopli vasakut kätt, kelle kolme värava toel juhiti 4:2. Peagi tuli aga mullu veel arukülalaste rohelises särgis esinenud Andre Silla viskest viik 4:4. Martin Adamson viis 22. minutil Viimsi esmakordselt 7:6 ette, aga väravatevaese avapoolaja võitis lõpuks kodumeeskond 10:9.

Teine pooltund algas täpselt nagu esimenegi – Kopli väravaga ning vahe hakkas vaikselt suurenema. Veerand tundi enne lõppu tuli Aleksander Kesküla viskest 19:14 ja seitse minutit hiljem tabas Andreas Parve seisuks juba 24:15. Viimsilased tegid tugeva lõpu, ent hooaja esimest võitu saada ei õnnestunud.

Aruküla/Audentese 25:21 võidu kasuks viskas 55. minutil platsilt eemaldatud Kopli seitse, Kesküla ja Martin Kalvet lisasid neli väravat. Viimsi täpsemad olid Adamson ja Rail Ageni viie tabamusega. Liidrina jätkab HC Tallinn kaheksa punktiga, HC Kehra/Horizon Pulp&Paperil on seitse, Coopil kuus, Põlva Servitil viis, Aruküla/Audentesel neli, SK Tapal kolm, Viljandil kaks silma ning HC Viimsi/Tööriistamarket on ühe punkti peal.