Derby mängijad lõid neli väravat, ent kaotasid Chelseale

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Frank Lampard naasis Londoni Chelseasse.
Frank Lampard naasis Londoni Chelseasse. Foto: David Davies / EMPICS Sport

Inglismaa jalgpalli liigakarika neljandas ringis teenis Londoni Chelsea 3:2 võidu Derby County üle, keda juhendab Chelsea endine jalgpallur Frank Lampard. Kaks Chelsea väravat läksid kirja Derby mängijate omaväravana.

Lampard mängis Londoni Chelsea eest oma karjääris 649 kohtumist ning võitis kolm Inglismaa meistritiitlit ning ühe Meistrite liiga karika. Maikuus määrati ta Mart Poomi endise koduklubi peatreeneriks ning tänu loosile õnnestus tal peatreenerina naasta Stamford Bridge'ile.

Chelsea asus kodustaadionil peetavat kohtumist Inglismaa esiliigas palliva Derby vastu juhtima 5. minutil tänu Fikayo Tomori omaväravale. Neli minutit hiljem viigistas seisu Jack Marriott.

Kodumeeskond asus uuesti mängu juhtima 21. minutil ning seda taaskord omaväravast, kui värav läks kirja Richard Keoghi nimele. Martyn Waghorn tõi 27. minutiks tabloole 2:2 viigi, kuid Cesc Fabregase 41. minuti värav tõi tabloole Londoni klubi 3:2 eduseisu. Kuna teisel poolajal rohkem väravaid ei löödud, pääses Chelsea minimaalse võiduga liigakarika veerandfinaali.

Teistes tänastes Inglismaa liigakarika kohtumistes alistas Arsenal Stephan Lichtsteineri ja Emile Smith-Rowe'i väravatest 2:1 Blackpooli. Külalismeeskonna ainsa värava lõi Paudie O'Connor.

Mõlemad meeskonnad lõpetasid mängu kümne mehega, sest Arsenali poolelt teenis 56. minutil teise kollase kaardi Matteo Guendouzi, Blackpooli poolelt saadeti väljakult minema 84. minutol väravaautor O'Connor.

Tottenham teenis võõrsil tänu Son Heung-mini kahele ja Fernando Llorente ühele väravale 3:1 võidu West Ham Unitedi üle. Kodumeeskonna ainsa värava lõi Lucas Perez, tehes seisuks 1:2.

Õhtu viimases kohtumises alistas Middlesbrough tänu Lewis Wingi tabamusele 1:0 Crystal Palace'i.