Postimees TV: LeBron James murdis Lakersi needuse

Merili Luuk

Neli aastat proovis Los Angeles Lakers murda Portland Trail Blazersit, kuid see õnnestus alles täna. Lakers võitis 114:110.

Läänekonverentsi klubide lahingutes oli seni 16 korral järjest peale jäänud just Trail Blazers. Ent LeBron Jamesi 28 punkti ja seitse resultatiivset söötu ning Rajon Rondo 25 mänguminutiga teenitud 17 punkti ja 10 resultatiivset söötu murdsid needuse.

Seejuures tehti kolmandal veerandajal 16:0 vahespurt, millega kasvatati eduseis 17-punktiliseks. Neljanda veerandi alguses suutsid võõrustajad vastata aga 22:8 spurdiga ning jõudsid veel kolm ja pool minutit enne lõppu kuue punkti kaugusele. Siiski suutsid Jamesi ja JaVale McGee korvid vahe säilitada.

Lakersile oli see viie kaotuse kõrvale neljandaks võiduks, Trail Blazersil on kuus võitu ja kolm kaotust.

Jamesi endine koduklubi Cleveland Cavaliers sai kaheksanda kaotuse, kui jäädi alla 94:126 Charlotte Hornetsile. Suurim vahe tuli sisse kolmandal veerandajal, mille Hornets võitis 34:21.

Kolm viimast kohtumist kõõlusevigastuse tõttu vahele jätnud James Harden viskas 25 punkti ja andis 7 resultatiivset söötu, kui Houston Rockets alistas 96:88 Chicago Bullsi.