Valga-Valka kaotas uue peatreeneri debüütmängus liiga soosikule

Kris Ilves
Dashawn King
Dashawn King Foto: Arvo Meeks / LEPM

Valga-Valka sai Eesti-Läti korvpalliliigas ühe võidu kõrvale hooaja seitsmenda kaotuse, kui jäi kodusaalis 65:82 alla Ventspilsile.

Valga-Valka pidas esimese mängu uue peatreeneri Mihhail Karpenko juhendamisel ja osutas liiga soosikule kõva vastupanu, eriti esimesel poolajal, mille külalised võitsid vaid 41:35. Esimese veerandaja võitis mõnevõrra üllatuslikult Valga suisa 22:17. Kolmas veerandaeg kuulus Ventspilsile 26:18 ja neljas veerandaeg oli vormistamine, millega sai valitsev Läti meistermeeskond eeskujulikult hakkama.

Üleplatsimeheks kerkis Ventspilsi mängija Jonathan Arledge, kelle arvele kogunes 21 minutiga 25 punkti. Rihards Lomazs tabas kuuest kolmepunktiviskest neli ja panustas Ventspilsi võitu 15 punktiga. Valga-Valka parim skooritegija oli 14 silma kogunud Dashawn King. Kaksikduublile oli lähedal Carl Anthony Montgomery, kes viskas 11 punkti ja noppis üheksa lauapalli.

Ühe kaotuse (hooaja avamängus jäädi alla Kalev/Cramole) kõrvale hooaja kaheksanda võidu teeninud Ventspils asus Olybet Eesti-Läti korvpalliliigat juhtima. Samuti kaheksa võitu kogunud Kalev/Cramo on pidanud ühe mängu vähem. Valga-Valka/Maks&Moorits hoiab 15 meeskonna konkurentsis 13. kohta.

Eesti-Läti liiga tabeliseis: 1. Ventspils (8 võitu, 1 kaotus), 2. Kalev/Cramo (8-0), 3. Riia VEF (6-1), 4. Ogre (5-3), 5. Tallinna Kalev (5-3), 6. Pärnu (4-5) ... 13. Valga-Valka (1-7), 14. Jekabpils (0-8), 15. Läti Ülikool (2-3).