Poolaja punktiga kaotanud Tartu alistas Eesti-Läti liigas kindlalt punase laterna

Tartu Ülikooli liider Kregor Hermet (palliga).
Tartu Ülikooli liider Kregor Hermet (palliga). Foto: KRISTJAN TEEDEMA /

Eesti-Läti korvpalliliigas sai Tartu Ülikooli meeskond võõrsil 93:74 jagu tabeli viimasest Jekabpilsist. Avapoolaeg kaotati küll ühe punktiga, ent mängu saatuse otsustas 24:10 võidetud kolmas veerandaeg.

Tartule tõi Kregor Hermet 24 punkti, nii Julius Kazakauskas kui ka Arnas Velicka toetasid teda 23 punktiga. Kõik kaheksa kahepunktiviset tabanud Kazakauskase arvele jäi ka 14 lauapalli ja viis korvisöötu, Velicka võttis üheksa lauapalli ja andis kuus korvisöötu.

Jekabpilsi parimad olid võrdselt 19 punktiga Jurijs Aleksejevs ja Verners Kohs, Rainers Hermanovskis lisas 16 punkti. Kõik üheksa mängu kaotanud Jekabpils jätkab 15 meeskonna seas tabeli viimasel real, Tartu on kogunud viis võitu ja kolm kaotust ning asub kuuendal tabelireal.