NBA otsepilt: grislikarud üritavad vastuolulisest superstaarist ilma jäänud hundikarja taltsutada

Korvpalliliigas NBA võõrustab Minnesota Timberwolves pühapäeva õhtul kodus Memphis Grizzliest. Kuna mõlemad jahivad käesoleva hooaja olelusvõitluses Läänekonverentsi tagumisi play-off’i kohti, ollakse vahetus konkurentsis. Postimees.ee ja Kanal 12 näitavad kell 22.30 algavat mängu otsepildis, ülekannet kommenteerib Andri Kiige.

Enne mängu:

Minnesota poolel on platsile oodata klubist skandaalsel moel lahkunud Jimmy Butleri asemel saabuvaid lisajõude Dario Saricit ja Robert Covingtoni, kelle tuleku üle rõõmustab kogu linn. Pole võimatu, et mõlemad maanduvad ka põhiviisikus. Tagaliinist toetavad põhijõude Townsi ja Wigginsit teist noorust kogev Derrick Rose, kes hiljuti Utah’t 50 punktiga karistas, ning rookie Josh Okogie. Kahekesi tuleb suuta Butleri lahkumisega rebitud haava rünnakus plaasterdada.

Memphis Grizzliese jõudsid mitmed hooaja eel juba maha kanda: nimelt kumab kummagi liidri, Marc Gasoli ja Mike Conley passis juba 3ga algav number, liiati vireleti läinud aastal langevas joones, jäädes lõpuks play-off’idestki välja. Pärast suvist ravi on teenekad pensionärid aga terved kui purikad. Kellassepa täpsusega toimetati draftis: neljandana valitud eesliinimees Jaren Jackson, kel pikkust 2.11, on sulanud hästi tiimi ning reserveerinud endale koha põhiviisikus.

Grizzlies juhib liigat vastasele pealesunnitud pallikaotuste poolest – kardetud karude kaitse õilmitseb jälle. Kas suudetakse nöör ka väljakuperemeeste kõri ümber pingule tõmmata ja metsaline taltsaks teha või päästavad hunte noored jalad?

(Eelvaate autor: Andri Kiige)

Tagasi üles