Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Video: vaata, kui osava profipoksi eksmaailmameistriga eestlane reedel kohtub!

Pavel Semjonov (vasakul) astub vastamisi oma karjääri nimekaima vastasega FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Eesti parim profipoksija Pavel Semjonov kohtub juba sel reedel Kalevi Spordihallis toimuval võitlusüritusel Warrior Fight 5 profipoksi eksmaailmameistri Kassim Oumaga.

Ouma kuulus profipoksi maailma absoluutsesse tippu eelmisel kümnendil, kui tuli kergekeskkaalu IBF-sarja maailmameistriks. Ugandast pärit võitleja kasvas üles karmides tingimustes koos 7 venna ning viie õega. Suur osa lapsepõlvest möödus ilma isa hooleta, kes rööviti ning sunniti astuma kohalikku terroristlikku vastupanuarmeesse.

Amatöörkarjääri jooksul pidas Ouma 65 matši ning võitis neist tervelt 62. Koht oli olemas 1996. aasta olümpiamängudele, kuid riigi poksiliidu rahaliste võimaluste puudumise tõttu jäi see unistus täitumata.

Profipoksi maailmameistrivöö võitis Ouma 2004. aastal ning kaitses seda kahel korral. Kahel korral pärast tiitli loovutamist on saanud Ouma veel vöö eest võidelda, kuid neil kordadel teda enam edu ei saatnud.

Ouma karjääri üks uhkematest lahingutest toimus profipoksi kaasaegse suurmehe Gennady Golovkini vastu, kellega aafriklane madistas tervelt 10 raundi.

Ouma parim omadus ringis tuleneb tema suurepärasest kehalisest liikuvusest, mistõttu on teda väga raske tabada. Seejuures on ta äärmiselt terav kontrarünnakutes ning saab näha, kuidas kogenud Pavel Semjonov oma karjääri nimekaima vastasega hakkama saab.

Tagasi üles
Back