Algav hooaeg jääb Northugile ilmselt karjääri viimaseks

Petter Northug.

FOTO: FABRICE COFFRINI / AFP

Kahekordne murdmaasuusatamise olümpiavõitja ja 13-kordne maailmameister Petter Northug võib algava hooaja järel sportlaskarjäärile joone alla tõmmata.

Viimastel aastatel erinevate probleemide küüsis vaevelnud 32-aastane norralane rääkis kohalikule meediale, et keha ei pea enam tippspordi tegemisele vastu. «Kui keha enam ei reageeri, siis on see selge märk, et aitab küll,» tunnistas Northug. «Üks protsent,» vastas Northug küsimusele, milline on võimalus, et järgmisel hooajal näeb teda tippsporti tegemas.

Murdmaasuusatamise MK-hooaeg algab juba järgmisel nädalal Soomes Rukal, kuid seal Northug kindlasti ei osale. «Ma isegi ei taha minna sinna, sest see pole naljategemise koht. Ma arvan, et ka maailmameistrivõistlustele pääsemine saab olema väga keeruline,» kommenteeris Northug.

Northug saavutas oma mõlemad olümpiakullad 2010. aastal Kanadas Vancouveris, kui triumfeeris 50 kilomeetri klassikasõidus ja vabatehnika sprinditeates koos Øystein Petterseniga. MK-sarja üldvõitjaks krooniti Northug hooaegadel 2009-10 ja 2012-13.

Tagasi üles