L, 9.12.2023

Renault teeb vormel 1 sarjas viimase katse suurt kolmikut kinni püüda

Kristjan Jaak Kangur
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Renault liigub küll suure kolmiku kannul, ent jääb neist praegu siiski veel kõvasti maha.
Renault liigub küll suure kolmiku kannul, ent jääb neist praegu siiski veel kõvasti maha. Foto: XPB / XPB Images/Press Association Images / Scanpix

Vormel 1 sarjas osalev Renault' võistkond teatas, et nimetab ametisse uue juhi. Prantsuse tootja vormeliprogrammi hakkab uuest aastast vedama Thierry Koskas.

Seni vastutas vormel 1 sarjas tehtava eest Renault Sporti president Jerome Stoll, vahendab BBC. Muutus eesmärk on lihtne - prantslased tahavad viimaks ometi kinni püüda sarja suure kolmiku ehk Mercedese, Ferrari ja Red Bulli. Koskas hakkab alluma otse Renault grupi juhatuse esimehele Carlos Ghosnile ja koordineerima tegevjuhi Cyril Abitebouli tööd.

Renault' teatel on nende eesmärk 2021. aastal ehk kolme hooaja pärast tiitlile konkureerida. BBC teatel on tegu Prantsuse tootja viimase katsega vormel 1 sarjas suure eduni jõuda ning kui see jääb täitmata, võidakse paljude ekspertide hinnangul sealt sootuks lahkuda. Hetkel on Renault' eelarve suurus umbes 60-70 protsenti kolme suure konkurendi omast. 

Tänavune hooaeg lõpetatakse küll tootjate arvestuses neljandana, kuid nende auto on olnud ringi peale keskmiselt 1,7 sekundit aeglasem. Lisaks on mitmel etapil saadud ring sisse Red Bullidelt, kes kasutavad samasugust mootorit. Ghosn oli esialgu oma tiimi loomise poolt arvestusega, et eduks ei tule praegusest rohkem raha kulutada, kuid hetkeseisuga näib, et see ei aita võitude nimel võidelda. Vormel 1 sarjas plaanitakse küll taas võtta meetmeid, et lahendada kasvavate kulude igipõlist probleemi, kuid uuendused ei lähe ilmselt käiku enne kui 2021. aastal.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles