K, 6.12.2023

Vips ja Aron takerdusid Macau ajasõidus aeglasemate meeste taha

Kristjan Jaak Kangur
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Jüri Vips
Jüri Vips Foto: Davide Pastanella / Red Bull Content Pool

Macaus toimuval traditsioonilisel vormel 3 sarja aastalõpuvõistlusel, kus on kohal maailma noorte vormelisõitjate koorekiht, sai Ralf Aron teises kvalifikatsioonis kirja 10. ja Jüri Vips 12. aja.

Kiireim oli Macau keerulisel tänavarajal seekord Vipsi meeskonnakaaslane Dan Ticktum, Aron kaotas talle 1,536 ja Vips 1,945 sekundiga. Macau põhivõistlus on kavas pühapäeval, seal starditakse laupäevase kvalifikatsioonisõidu tulemuste põhjal.

Kvalifikatsioonis minnakse omakorda rajale kahe ajasõidu koondtulemuste järgi ehk esikohalt stardib Ticktum, Aron pääseb rajale 10. ja Vips 14. ruudust. Sarnaselt eestlastele ei sujunud ajasõit kõige paremini ka tänavu vormel 3 eurosarja meistriks kroonitud Mick Schumacheril, kes riivas kiirel ringil seina ja pidi leppima 9. stardikohaga.

«Olen sel nädalavahetusel kuulnud liigagi tihti lauset «sõitsin esimese rea koha peale». Olin samuti üks neist, kes ei saanud ringi täiega lõpuni sõita, aga kvalifikatsioonis saame lõpuks täiega vajutada,» märkis Aron, kes takerdus oma viimasel ringil sarnaselt mitme konkurendiga hoo maha võtnud Schumacheri taha.

«Täpselt sama mis eile - palju kollaseid lippe värske rehviga ringidel. See oli kõigi jaoks sama, aga kahel vaba rajaga ringil, mis ka arvesse läksid, blokeeriti mind,» kirus ka Vips. «Ükskõik kummast ringist oleks esiritta pääsemiseks vabalt piisanud, aga nüüd stardin 14. kohalt. Kiireima ringi sõitsin peaaegu 300 kilomeetrit läbinud rehvidel. Laupäeval-pühapäeval tuleb kõvasti tööd teha, et kõrgemale tõusta. Palju õnne Danile parima stardikoha puhul!» lisas Vips.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles