Mäesuusakuninganna alustas hooaega karjääri kolmanda põhjapõdra võitmisega

Mikaela Shiffrin teeb tutvust uue sõbraga: ameeriklanna lisas oma põhjapõtrade kollektsiooni uue liikme.

FOTO: Gabriele Facciotti / AP / Scanpix

Soomes Levil peetud mäesuusatamise MK-sarja etapil slaalomis krooniti ülekaalukaks võitjaks ameeriklanna Mikaela Shiffrin, kahe viimase hooaja üldvõitja nii koondarvestuses kui ka slaalomis.

Slaalomiradade valitsejanna - lisaks MK-sarja võitudele on Shiffrinil kodus ka olümpiakuld ja kolm MM-tiitlit - näitas juba avasõidus omaette klassist aega (45,06) ning edestas lähimat konkurenti Frida Hansdotterit 0,14 sekundiga. Kolmas oli tšehhitar Petra Vhlova, kaotades Shiffrinile juba 0,59 sekundiga.

Avalaskumise 11. kohalt tõusis teise laskumise parima ajaga (46,91) kolmandaks austerlanna Bernadette Schild, ent ameeriklannale piisas esikoha kindlustamiseks ka ajast 47,55. Sajandiku võrra kiirem olnud Vhlova võttis teise koha, kaotades Shiffrinile kahe laskumise kokkuvõttes 0,58 sekundiga. Schild jäi maha 0,79 sekundiga, Hansdotteri ebaõnnestunud teine laskumine kukutas ta vaid kahe sajandikuga poodiumilt välja.

Shiffrin on nüüd võitnud MK-sarjas 33 slaalomietappi ning jääb Marlies Schildi rekordist vaid kahe võidu kaugusele. Esikoha eest kingiti talle Levi kommete kohaselt põhjapõder. Ameeriklannal on neid nüüd juba kolm, 2013. ja 2016. aastal võidetud sarvilised sõbrad ristis Shiffrin vastavalt Rudolphiks ja Sveniks.

Enne hooaja algust teatas Shiffrin auahnest plaanist võita ühe hooja jooksul kõik 12 slaalomietappi. Ilmvõimatu see pole, sest mõlemal viimasel hooajal on ta noppinud üheksa esikohta.

Tagasi üles
Back