Lionel Messi andis jalgpallisõpru aastaid vaevanud küsimusele viimaks elegantse vastuse

Lionel Messi.

FOTO: Albert Gea / Reuters / Scanpix

«Jah, ta on päris hea. Aga kuidas ta saaks hakkama külmal ja niiskel õhtul Stoke'is?»

See küsimus on saanud ammu osaks tänapäevasest jalgpallifolkloorist, mida eriti armastavad levitada Inglismaa vutisõbrad, kelle meelest mängitakse seda «õiget» jalgpalli vaid udusel Albionil, mitte Hispaania päikese all. «Ta» on muidugi ei keegi muu kui Lionel Messi, meie aja üks paremaid jalgpallureid. Nüüd on argentiinlane lõpuks ise sellele poollõbusale-pooltõsisele arvamusele väärika vastulöögi andnud.

Julge mees, kes Messile eelmainitud küsimuse näost näkku esitas, oli Sky Sportsi Lõuna-Ameerika jalgpalli ekspert, kõrgelt hinnatud vutiajakirjanik Guillem Balague. Hispaanlane, kes on kirjutanud raamatu nii Messist, Cristiano Ronaldost, Pep Guardiolast kui ka Barcelona klubist, otsustas argentiinlasega peetud vestluse käigus uurida: inglased räägivad sinust nii, mida neile ütleksid?

«Nad peaksid nägema väljakuid, millel Rosarios mängisin,» kõlas Messi rahulik ja samas stiilne vastus.

Barcelona peatreener: mida on mul talle õpetada?

Ühtlasi rääkis Balague, et isegi Barcelona peatreener Ernesto Valverde tunneb end kohati Messi kõrval tähtsusetuna. «Messi on mees, kes leiab lahenduse. Ta mõistab mängu moel, mis on enamikule kättesaamatu. Valverde sõnul kommenteerib Messi väljakul toimuvat pidevalt pingilt. Näiteks ükskord tuli argentiinlane Sevilla vastu viimaseks pooltunniks platsile ja pööras mängu pea peale. Valverde sõnul leidis ta end üsna sageli olukorrast, kus alustas juttu: «Kuule, Leo, sa peaksid... sa... ah, tee mida ise heaks arvad.» Sest ta heitis Messile pilgu ja mõtles: no mida on mul sellele mehele vaja selgitada?» kirjeldas Balague üht jutuajamist Valverdega.

Tagasi üles