P, 4.12.2022

Video: O'Sullivani ja Selby vaheline snuukriduell sai vägeva lõppmängu

Kristjan Jaak Kangur
Video: O'Sullivani ja Selby vaheline snuukriduell sai vägeva lõppmängu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ronnie O'Sullivan jõudis põneva mängu järel finaali.
Ronnie O'Sullivan jõudis põneva mängu järel finaali. Foto: Alan Stanford / imago/Focus Images / Scanpix

Maailma parimate snuukrimängijate sekka kuuluvad Ronnie O'Sullivan ja Mark Selby etendasid pealtvaatajatele Põhja-Iirimaa lahtiste poolfinaalis unustamatu klassika, mille lahendas sobival moel alles viimane must kuul.

Maailma edetabelis kolmandal real olev O'Sullivan juhtis suurema osa matšist, kuid esinumber Selby tuli 3:5 seisult viigini. Võitja selgitas seega otsustav freim. Seal jäi O'Sullivan taha, kuid võitis lõpuks 70:68.

Teel poolfinaali oli heasse hoogu läinud O'Sullivan loovutanud viies matšis vastastele vaid neli freimi. Seal lõi ta alustuseks 135-, 114- ja 112-punktilised breigid, minnes 4:2 ja seejärel ka 5:3 ette. Kolmekordne maailmameister Selby suutis viigistada, juhtis viimaseski freimis, ent eksis eduseisul 46:0 lihtsa musta palli löömisel.

O'Sullivan noppis järjest 38 punkti, aga vääratas siis peaaegu samasugusel löögil. Uue võimaluse saanud Selby kasvatas oma punktisumma 53 peale, eksis küll punasel pallil, kuid sai õnnega pooleks kätte snuukri. O'Sullivan proovis kolm korda punast palli tabada, enne kui neljandal üritusel sellele pihta sai. Selby oli aga selleks ajaks kogunud juba 60 punkti. Et neljandal katsel õnnestus O'Sullivanil siiski ühtlasi punane pall auku saada, oli tal võimalus matš ära lõpetada ja seda inglane ka tegi, laskmata Selbyt enam tagasi laua äärde. 

Teises poolfinaalis asus Judd Trump šotlase Eden Sharavi vastu 3:0 juhtima, lubas vastasel jõuda 4:3 seisuni, kuid võitis siis 97-punktilise breigiga järgmise freimi ja kindlustas 6:3 võiduga koha pühapäevases finaalis.

Märksõnad
Tagasi üles