T, 31.01.2023

Mart Poom: tippklubides ei julge treenerid noortele väravavahtidele võimalust anda

Intervjuu
Kaspar Koort
, reporter
Mart Poom: tippklubides ei julge treenerid noortele väravavahtidele võimalust anda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti jalgpallimeeskonna väravavahtide treener Mart Poom. FOTO: Eero Vabamägi
Eesti jalgpallimeeskonna väravavahtide treener Mart Poom. FOTO: Eero Vabamägi Foto: Eero Vabamägi

120 mängus Eesti koondise väravasuul seisnud Mart Poom on siiani naha ja karvadega jalgpalliga seotud, tegutsedes oma klubi Nõmme Unitedi juhtimise kõrval rahvusmeeskonna väravavahtide treenerina. Enne viimast Rahvuste liiga mängu antud intervjuus tõdes Poom, et kui väljakumängijate seas kipub pealekasvavaid talente nappima, siis konkurents väravasuule on märksa tihedam.

Mart Poom, kui Rahvuste liigale tagasi vaadata, siis ehk olnuks Eesti jalgpalli seisukohalt parem, kui oleksime kuulunud D-liigasse? Oleks seal tuuseldanud näiteks San Marinot ja saanud häid emotsioone?

Mina küll ei kahetse, et C-liigat mängisime, see on kindlasti atraktiivsem, lisaks loositi meile väga huvitav alagrupp, soomeugrilased pluss Kreeka. FIFA edetabelis ja paberil on nad meist tugevamad, kuid samas ei ole nad ka absoluutsed Euroopa tippvõistkonnad, kellega ei annaks üldse mängida.

Loomulikult, kui mängud algasid, lootsime rohkem punkte teenida. Selles suhtes on pettumus, aga kui mitte arvestada teist mängu Ungariga, siis mängupildil pole väga viga olnud.

Märksõnad
Tagasi üles