Korvpall on Eesti üks rahvuspordialadest, mida kinnitab nii suur meediahuvi ja auditoorium, kui ka harrastajate hulk. Võime avada mitmeid telekanaleid ja vaadata erinevaid liigasid koos eestikeelse kommentaariga. Meedias eskaleeruvad korvpalliteemad kiiresti, kõik soovivad sõna sekka öelda ja oma arvamust avaldada. Auditoorium kinnitab, et huvi on suur. Statistika ütleb, et korvpalliga tegeleb klubides või spordikoolides 8600 inimest, kellest 6500 on noored.
1990ndate aastate korvpallihullus, mille avasid NSV Liidu meistritiitel ja Euroopa meistrivõistluste kuues koht uinutasid. Küllap arvasime, et harrastajad ja lapsed leivad treeningsaalid ise üles. Reaalsuses aga võitlesid inimesed igapäevaeluprobleemidega ega mõelnud sugugi esmajärjekorras sportimisele. Õppisime, et hetkekski ei tohi unelema jääda, päevast päeva tuleb mõelda, kuidas oma ala innovaatiliselt upitada, mida uut pakkuda ja kuidas eristuda.
Korvpall ei ole nurgatagune ala, konkurents maailmas ja ka Euroopas on väga tihe. Tundsime seda mõned aastad tagasi väga valusalt omal nahal, kui pidime tõdema, et Eesti koondislastest vaid paar meest olid väärt töötamist tugevates välismaistes klubis.
Kindlasti ei taha ma öelda, et Eesti korvpall on viimastel aastatel hallis udus ekselnud. Vastupidi, tööd on tehtud palju, meil on toimivad noorteliigad, suurte korvpalliriikide klubid huvituvad noormängijatest, toimub palju heal tasemel võistlusi. Aga see kõik on detail, millest peaks kooruma midagi suurt. Nii minu kui korvpalli toetaja, aga ka kõikide spordisõprade ootusi krooniks rahvuskoondiste edulugu. Ja see ei tule juhuslikult.