Flora poolkaitsja lõi käed Tulevikuga

Kristjan Kask

FOTO: Viljandi JK Tulevik

Vastavalt Tallinna FC Flora ja Viljandi jalgpalliklubi Tulevik vahel sõlmitud lepingule omandas Viljandi Tulevik noore Flora poolkaitsja Kristjan Kase mängijaõigused.

Äsja lõppenud 2018. aasta jalgpallihooaja teises pooles laenulepingu alusel Tuleviku värve esindanud 19-aastane Kask teenis meeskonnaga suvel liitudes kiiresti treenerite usalduse. Kask käis liitumise järel Viljandi eest väljakul kõigis 18 Premium-liiga kohtumises, lõi 4 väravat ja andis ühe resultatiivse söödu. Mängitud kohtumistest vaid ühes vahetati ta pingile, ülejäänud kohtumisi alustas Kask põhikoosseisus ja mängis neis täisminutid.

Kask on teoks saanud üleminekuga väga rahul. «FC Florale olen igati tänulik nende aastate eest, mis ma nende noortesüsteemis veetsin, ent täna rõõmustan astutud sammu pärast,» kõneles Kask.

«Pool hooaega Viljandi Tulevikus andis enesekindlust ning usku, et karjääri Viljandis jätkamine on õige otsus. Treenerid on mind usaldanud ja fännid hästi vastu võtnud, samuti olen lühikese ajaga kiindunud Viljandisse kui elupaika. Ootan põnevusega uut hooaega. Usun, et teeme kuttidega fännidele veel rohkem rõõmu kui tänavu!» jätkas Kask.

Viljandi Tuleviku presidendi Raiko Mutle sõnul on Kristjan Kase puhul tegemist mängijaga, kelle Viljandisse toomisega pandi täppi väga mitmel tasandil. «Esiteks tõi ta meeskonda oluliselt kvaliteeti juurde. Teiseks on ta tõestanud end arenemisvõimelisena; ning kolmandaks on Kristjan ülimalt hästi kohanenud siinsete oludega, klubiga ja meeskonnaga. Naljaga pooleks öeldes: ta justkui olekski meie oma kasvandik,» rääkis Mutle ja lisas: «See, et Kristjan otsustas püsivalt meiega jääda on väga positiivne areng kogu meeskonna jaoks ning olen kindel, et ka talle endale.»

Tuleviku peatreeneri Sander Posti sõnul oli Kase Viljandisse toomine tema kindel soov. «Kutsusin Kristjani suvel laenule, sest tahtsin just nimelt teda,» ütles Post. «Nägin siis ning näen ka praegu temas potentsiaali olla meeskonna võtmemängija. Poole hooajaga, mis ta meie juures veetis, ta juba tõestas, et ma ei eksinud. Palju tööd aga seisab veel ees, soovin Kristjanile selleks jõudu.»

Tagasi üles