P, 24.09.2023

Fotod: avalikustati uue hooaja vormel 3 sarja võistlusmasin, millega hakkab võidu kihutama ka Vips

Postimees Sport
Facebook
Comments
Vormel 3 sarja uus võistlusauto.
Vormel 3 sarja uus võistlusauto. Foto: https://twitter.com/holy_f1

Vormel 3 sari avalikustas masinad, millega järgmisel kolmel hooajal vormel 3 piloodid mõõtu võtma hakkavad. Teiste seas sõidavad nende vormelitega tulevikus tõenäoliselt ka Jüri Vips.

Uute autodega üritatati leida parim kompromiss GP3 sarja vormelite ja FIA vormel 3 Euroopa sarja masinate vahel. Uutel masinatel arendati mootoreid, aerodünaamikat ja ka vedrustust. Lisaks sellele pöörati tähelepanu ka turvalisusele ning lisati Halo.

«Meil on rõõm tutvustada uut vormel 3 sarja masinat, mis on tähtsaks sammuks noortele sõitjatele. Uued vormelid on sõitjate jaoks hea võimalus õppida lähemalt tundma vormeleid, millega sõidetakse nii vormel 2 kui ka vormel 1 sarjas,» rääkis F1 sarja direktor Charlie Whiting.

«See vormel on veidi võimsam kui varasemad selles sarjas olnud võistlusmasinad, aga samas on tagatud ka turvalisuse poolelt tipptehnika. Vormel 3 sari on suurepärane võimalus noortel end tõestada ja leida selle kaudu tee vormel 1 sarja,» rääkis Whiting.

Käimasoleval aastal sõitsid Vormel 3 sarjas kaasa eestlased Aron ning Vips, kes mõlemad näitasid head minekut ning võtsid ka etapivõite. Autospordi andmetel jätkab Vips ka uuel aastal vormel 3 sarjas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles