Kuressaare alistas Elva ning säilitas koha kõrgliigas

FC Kuressaare säilitas koha Premium liigas
FC Kuressaare säilitas koha Premium liigas Foto: Lilli Tölp

FC Kuressaare kindlustas 1:0 võiduga FC Elva üle koha ka uueks hooajaks Premium liigas.

Eelmisel hooajal esiliigast kõrgliigasse tõusnud Kuressaare näitas kogu hooaja vältel Premium liigas südikaid esitusi. Hooajaga teenitud 21 punkti andis kokkuvõttes üheksanda koha Pärnu Vapruse ees, mis tähendas ülemineku mänge Esiliigas viiendaks jäänud FC Elva vastu.

Kahest kohtumisest koosnev seeria algas mänguga Elvas, mille saarlased 1:0 Sander Lahe löödud penaltist võitsid. Otsustav kohtumine peeti täna Kuressaares. Avapoolaja alguses oli Kuressaarel mitu head võimalust mängu juhtima asuda: Laht tabas kohe kohtumise alguses posti, veidi hiljem tabas Karl Ivar Maari löök latti. Poolajale mindi vaatamata Kuressaare survele 0:0 viigiseisus.

Teine poolaeg jätkus Kuressaare survega ning 61. minutil jõudis saarlaste poolt lõpuks sihile Rasmus Saar, kelle kauglöök värava alumises nurgas maandus. Kohtumine lõppes Kuressaare 1:0 võiduga, mis tähendas kokkuvõttes saarlase 2:0 võitu ning sellega ka tulevaseks hooajaks koha kindlustamist Premium liigas.

Premium liigast välja langenud Pärnu Vapruse asemel tõuseb Esiliigast kõrgliigasse teist hooaega järjest Esiliigat valitsenud Maardu Linnameeskond.