Kaks eelmist MM-turniiri lõpetas Eesti 8. kohaga. Et maailma edetabelis langeti aga üheksandaks, alustatakse Prahas nõrgemast tugevusgrupist. Saalihoki MMil kasutatakse kolmandat korda võistlusmudelit, kus 16 koondist on jagatud kahte tugevamasse (A ja B) ja kahte nõrgemasse (C ja D) alagruppi. Tugevamate kaks esimest pääsevad otse veerandfinaali, kaks tagumist ja nõrgemate alagruppide kaks paremat moodustavad neli kaheksandikfinaalpaari.
Eesti kuulub C-alagruppi, kus vastasteks Poola, Tai ja Austraalia, kelle kohad maailma edetabelis on vastavalt 14., 22. ja 13. Peatreener Risto Lall andis MM-turniiri eel Eesti Saalihoki Liidu pressiteenistusele intervjuu.
Risto, milline on meeskonna seis? Mida näitasid novembri alguses Kocenis peetud maavõistlused maailma edetabeli 7. meeskonna Lätiga (5:8 ja 1:6 kaotused)?
Meie seis on suhteliselt hea. Väike tagasilöök on kevadisel valikturniiril tähtsas rollis olnud kogenud ründaja Andreas Wöiduma mitteosalemine. Tõsise vigastuse järel pole ta pool aastat mänginud ja kuna ta möönis motivatsiooniprobleeme, siis ei näinud mõtet teda võistkonda arvata. Koondise tippmängijatega esitusega jäin Lätis üldplaanis rahule.
Meie rivistuses on kaheksa mängijat Rootsi esiliigast (neist kaks Eestis kasvanud), mis on tasemelt sarnane Soome meistriliigale. Ja kuna enamik meestest on Rootsi esiliigas oma võistkondade liidrid, siis peaksid nad seda rolli täitma ka Eesti koondises.
Võistkonna lõplikku koosseisu komplekteerides lähtusime põhimõttest, et kui valida oma sama tasemega noore ja kogenuma mängija vahel, siis langetasime valiku noore kasuks. Seega on koondises MM-debütandid Gerdo Unga, Egert Unga ja Kermo Uue. 20-mehelise rivistuse viimaste kohtade täitmine oli väga keeruline. Leppisime abitreeneri Jonas Thomssoniga kokku, et paneme mõlemad oma nimekirja kokku ja siis võrdleme. Juhtus nii, et meil mõlemal olid paberil täpselt samad 20 nime. See annab kindlust, et tegime õige valiku.