Video ja galerii: Wilderi ja Fury suurmatši eelsel pressikonverentsil lendasid särgid, sõim ja sülg

Deontay Wilderi ja Tyson Fury vahelise poksi raskekaalu tiitlimatši eel läks meeste vahel pressikonverentsil selliseks sõimlemiseks ja tõuklemiseks, et paljud kohalviibijad kirjeldasid toimunut sõnaga «kaos». Palju näinud poksivaatlejate sõnul pole enne matši ammu kahe tipp-poksija vahelistes sõnavahetustes sellist raevukust ja põlgust nähtud.

Kolm päeva enne kauaoodatud matši suutis Fury pressikonverentsil Wilderi niivõrd närvi ajada, et ameeriklane kaotas enesevalitsuse. Teineteisega silmitsi astudes lasti lõpuks ka käed käiku ning loomulikult lõid selles rüseluses kaasa mõlema mehe abilisedki. Turvameestel oli leeride lahutamisega tükk tegemist, enne lavalt minema juhatamist jõudis ka Fury särgi seljast kiskuda ja Wilderi suunas ähvardavalt näpuga vehkida.

Mõistagi lubasid nii Wilder kui ka Fury vastase Los Angeleses Staples Centeris toimuval matšil nokauti lüüa. «Võtsin särgi seljast ja see peletas kogu tema pundi eemale. Kõik peavad meie vastasseisu võltsiks, kuid las pakuvad korra veel. Nägite ise, et peaaegu läks jälle seisuks,» kiitles Fury pärast pressikonverentsi BBCga vesteldes.

«Wilder arvas, et tal on tingimata vaja mulle näkku sülitada - või ma ei teagi, mida ta seal tegi, karjus vist. Ta tunneb survet, seda on silmaga näha,» lisas britt, kes seadis pressikonverentsil kahtluse alla Wilderi kuulsuse. Fury väitel ei tea WBC meistrivöö omanikku Wilderit isegi USAs õieti keegi. «Pärast laupäeva õhtut mäletab kogu maailm teda aga kui meest, kelle Fury nokki lõi,» kiitles 33-aastane britt.

Deontay Wilder ei jätnud enda teada, mida ta veiderdaja kuulsusega Tyson Furyst arvab.

FOTO: ANDREW COULDRIDGE / Action Images via Reuters / Scanpix

«Enne 30 matši pidamist oli ta vaikne. See poos ei ole päris, see on võlts. Vaatan talle otse ega näe kurja meest, näen vaid teesklejat,» õrritas Fury. Wilder, kes oli enne ise märkinud, et Fury on endale nime teinud vaid «oma väikeses riigid», muutus seepeale sõnakaks, kuid jäi erinevalt Furyst istuma. Silmitsi seistes oli aga just ameeriklane see, kes ekspertide hinnangul enesevalitsemise kaotas. 

Kuigi Wilder ja Fury jagavad eelolevas matšis WBC tiitlit, peetakse kohtumist vaid eelmänguks suurele lahingule, kus võitja saab mõõtu võtta Anthony Joshualt. Viimane kaitses septembrikuu lõpus venelase Aleksandr Povetkini vastu edukalt talle kuuluvaid WBA, IBO, IBFi ja WBO meistrivöid. Millal aga Joshua ja Wilderi või Fury kohtumine võiks aset leida, pole veel teada.

Tagasi üles