Manchester United hoiab kümne küünega võtmemängijast kinni

David de Gea (paremal) on ka järgmisel hooajal Manchester Unitedi mängija.

FOTO: Matt McNulty/imago/Sportimage/Scanpix

Manchester Unitedi jalgpalliklubi andis teada, et väravavaht Devid de Gea kannab ka järgmisel hooajal nende särki, vahendab BBC.

De Gea kehtiv leping Unitediga pidi lõppema eesootaval suvel, mis tähendanuks, et pärast 1. jaanuari, oleks olnud jalgpalluril vabad käed astuda oma tuleviku osas läbirääkimistesse teiste Euroopa tippklubidega. Selle ohu vältimiseks aktiveeris United hispaanlase lepingus olnud klausli, mille järgi neil on õigus sportlase lepingut veel aasta võrra pikendada.

Paralleelselt selle uudisega jätkab klubi läbirääkimisi de Gea ja tema esindajatega, et sõlmida puurilukuga pikem leping. Peamine küsimus olevat aruteludes hispaanlase küsitav palganumber.

«Ta on maailma parim väravavaht ja kui meie ambitsiooniks on olla suurklubi, võitev klubi, siis läheb sul maailma parimat väravavahti tarvis,» sõnas de Gea kohta Unitedi peatreener Jose Mourinho.

2011. aastal Madridi Atleticost Manchesteri kolinud de Gea on Unitedi särgis võitnud ühel korral Inglismaa meistriliiga, kohalikud karikavõistlused, liigakarika ning hooajal 2016-17 ka UEFA Euroopa liiga. Euroopa liiga võitjaks tuli ta ka Atletocoga.

Tagasi üles