Copa Libertadoresi skandaalsele finaalile on uus toimumispaik leitud
Madrid võõrustab ühel hooajal kahte jalgpalli meistrite liiga finaali

Copa Libertadoresi teine finaalmäng toimub nüüd ilmselt Madridis.

FOTO: MARCOS BRINDICCI/REUTERS/SCANPIX

Kui UEFA Meistrite liiga võitja selgub järgmise aasta 1. juunil Madridi Atletoco koduareenil, Metropolitanol, siis Madridi Reali Santiago Bernabeu staadionil peetakse tõenäoliselt juba järgmisel nädalal Lõuna-Ameerika meistrite liiga ekvivalendi, Copa Libertadoresi, teine finaalmatš, kirjutab Reuters.

Kes jalgpallidraamaga veel kursis pole, neile kiire ülevaade. Kahe Argentiina ja Buenos Airese suurima klubi, River Plate ja Boca Juniorsi omavahelise finaali avamatš lõppes 2:2 viigiga. Kordusmängu eel ründasid kodumeeskonna River Plate fännid vastastiimi bussi ja matš tuli kahel korral edasi lükata. Lõpuks võttis Lõuna-Ameerika vutiliit vastu otsuse, et mäng tuleb pidada Argentiinast väljaspool.

Mängu toimumispaigaks on erinevatel ajahetkedel pakutud nii Katari, USAd (Miamit), Brasiiliat kui ka Kolumbiat. Nüüd kirjutavad meediaväljaanded Hispaanias ja Argentiinas aga, et kohtumine toimub hoopis 9. detsembril Madridis. Sealt on võitjameeskonnal hea minna otse kolm päeva hiljem Araabia Ühendemiraatides algavale klubide MMile. Teiste seas osaleb MMil ka Bernabeu põline asunik ehk Madridi Real.

Põhjus, miks uudis mängu Madridis pidamisest veel avalik pole, seisneb Boca klubi esitatud protestis, et nende kannatatud vägivalla tõttu peaks River Plate võistluselt eemaldama ja just nemad võitjaks kuulutama. CONMEBOLi distsiplinaarkomisjon pole selles küsimuses veel otsust langetanud, aga arvestades, kuidas on skandaali juba üle maailma kajastatud, ei hakka nad ilmselt alaliitu rahamägesid toovat kohtumist ära jätma.

Tagasi üles