L, 3.06.2023

Katari MM teeb kergejõustiku sisehooajale karuteene

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Facebook Twitter
Comments
Birminghami sise-MM.
Birminghami sise-MM. Foto: Kirby Lee / USA Today Sports

Kuna kergejõustiku MM toimub järgmisel aastal sügisel, teeb see kahju peagi algavale sisehooajale.

2019. aasta kergejõustiku MM toimub 27. septembrist kuni 6. oktoobrini Kataris. Tavapäraselt toimuvad kergejõustiku suurvõistlused aga augustikuus.

Kuna hooaja tippsündmus toimub sedavõrd hilja, alustavad ka kergejõustiklased hooajaks ettevalmistust hiljem. Kergejõustiku sisehooajale see head ei tähenda.

«Usun, et paljud otsustavad sisehooaja vahele jätta ning teevad selle asemel trenni,» ütles sprinter Justin Gatlini agent Renaldo Nehemiah. «Kui keegi üldse otsustab sisehooajal kaasa lüüa, siis võib-olla teeb ta kaasa paar võistlust. Lihtsalt selleks, et treeningrutiinist välja tulla.»

Sama ütles augustis ka 60 meetri maailmarekordiomanik Christian Coleman. «Ma kahtlen, et ma 60 meetrit jooksen. Võib-olla jooksen 200, 300 või 4x400 meetrit. Mul on raske rünnata 60 meetris kiiret aega ning seejärel hoida vormi oktoobrini ning teha hea võistlus,» ütles Coleman.

Näiteks on sisehooajast loobumisest või selles osaliselt kaasa löömisest teatanud kolmikhüppe olümpiavõitja ja maailmameister Christian Taylor, tõkkejooksu olümpiavõitja Brianna McNeal, teivashüppe sise-MMil kulla võitnud Sandi Morris, Teemantliiga võitnud sprinterid Noah Lyles ja Fred Kerley.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles