Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kaaslinlased seljatanud Serviti kohtub karikasarja finaalis Tallinnaga

Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting. FOTO: Arvo Meeks / LEPM

Sel nädalavahetusel toimub Põlvas meeste Eesti karikavõistluste finaalturniir käsipallis. Esimeses poolfinaalis sai karikakaitsja Põlva Serviti 31:21 (14:11) jagu kaaslinlaste esiliigaklubist Põlva/Arcwood. Teises alistas HC Tallinn 26:17 (15:11) mulluse karikafinalisti Viljandi HC.

Kahe Põlva klubi vastasseis tõotas põnevust ja intriigi ning pakkus mõlemat. Esiliigas ja karikasarjas tänavu vaid võite tunnistanud Põlva/Arcwoodi ridades on ohtralt kogenuid, endiseid Kalmer Mustingu õpilasi, teiste seas ekskoondislasi ning Servitiga mitmekordseks Eesti meistriks ja karikavõitjaks kroonitud mehi.

Serviti püüdis kiire tempoga vastaseid mängurütmist välja viia, kuid Arcwoodi nii lihtsalt ei kõigutanud. Pärast karikakaitsjate 2:1 edu, aitasid Veiko Tigasoni ja Olari Paumetsa väravad hoopis Arcwoodi eduseisu. Häid tõrjeid tegi väravasuul sajandi algul Eesti koondiseski esinenud Kristjan Kukk ning Serviti rünnakud tervikuna ei jõudnud korralike lahendusteni.

Arcwood nõelas vahepeal vastaste relva ehk kiirrünnakutega ning Raido Peedomaa ja Paumetsa visetest tuli 11. minutil 7:5. Seisul 9:7 võttis Musting minutilise mõttepausi ja see tõi pöörde. Rünnak hakkas toimima, vastased patustasid pallikaotustega ning jäid lisaks kahemehelisse vähemusse. 5:0 vahespurdi lõpetuseks viis Hendrik Varul Serviti 12:9 ette.

Peedomaa lõpetas küll esiliigaliidri kuueminutilise väravapõua, aga vaheajaks juhtis Serviti 14:11. Teise pooltunni alguseks vahetasid väravatega Varul ja Peedomaa, kuid siis tabas Serviti kolm korda järjest ning kasvatas vahe juba kuuele, 18:12. Arcwood jätkas tublit võitlust ja meeskonna noorima, 25-aastase Markus Käo kahe tabamuse abil tuli seisuks 21:17.

Lähemale ei saadud aga kuidagi, sest Serviti poolel olid suurepärases viskehoos Ivan Telepnev ja Henri Sillaste. Nooremad ja paremini treenitud põlvalased said 31:21 võidu. Serviti kasuks viskas Telepnev kaheksa, Sillaste seitse ja Raiko Rudissaar neli väravat, kaotajate ridades tabas Peedomaa neli, Käo, Tigason ja Paumets kolm korda.

Punane kaart ei rikkunud mängu

Kerge soosikuna alustas teist poolfinaali Põlvas ehk HC Tallinn, ent kümme päeva varem olid mulgid pealinnas samast vastasest üheväravalise paremusega meistriliigamängus üle. Põrkusid kaks vastandlikku mängustiili, sest Viljandi tegutses rahulikult ja mängis pikka rünnakut, samas kui Tallinn hoidis kõrget tempot ja kasutas palju kiirrünnakuid.

Pealinlased said kerge algedu, juhtides 4:2. Kui Tallinna peatreener Jüri Lepp mängueelselt lootis kaitsetegevuse paranemist, siis nüüd hakati eksima hoopis rünnakul ning Viljandi alustas vahespurti, mis lõppes Andrei Hapali väravaga ja viis mulgid 7:5 juhtima. Lepp võttis oma pallurid minutiks kokku ja räägitu toimis.

Kolm kiiret väravat pöörasid mängu jälle Tallinna kasuks. Eduseisul 11:9 eemaldati punase kaardiga seni meeskonna parimana neli väravat visanud Rainer Kelk, ent ühe liidri lahkumine pani tallinlased veelgi ühtsemalt mängima. Eriti läbi kiirrünnakute kasvatati edu vaheajaks neljaväravaliseks ning Robin Obergi täpne vise seadis tabloole numbrid 15:11.

Teise poolaja algus oli vägagi väravatevaene, kuid eriti suurtes raskustes oli Viljandi. Risto Kiil ja Uku-Tanel Laast kasvatasid Tallinna edu, ent Marko Koksi hoolealustel läks skooriavamiseks aega üle kaheksa minuti. Viljandi proovis muutust tuua asendades väravavahi seitsmenda platsimängijaga ja kohati Koksi taktika toimis.

Parimal juhul saadi vahe kolme peale, kui 45. minutil tegi Mark Lõpp seisuks 19:16. Tallinn jätkas siiski kindlalt, eriti kaitses, sundides viljandlasi võtma raskeid viskeid. Vastased jäeti viimaseks 13 minutiks kuivale ja võeti 26:17 võit. Oberg ja Laast tabasid Tallinna poolel viis ja Kelk neli korda, Viljandil viskasid Hapal, Sergei Rodjukov ja Kristjan koovit neli väravat.

Eesti karikavõistluste finaalturniir Põlvas:

  • 1. dets 18.00  HC Tallinn – Viljandi HC
  • 2. dets 13.00  Pronksimäng: Põlva/Arcwood – HC Tallinn või Viljandi HC
  • 2. dets 15.00  Finaal: Põlva Serviti – HC Tallinn või Viljandi HC
Tagasi üles
Back