R, 8.12.2023

Vormel 1 sarjas muudab meeskond uuesti nime

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kindad varna: vormel 1 sarjas ei näe enam Force India nime.
Kindad varna: vormel 1 sarjas ei näe enam Force India nime. Foto: James Moy / James Moy Photography/PA Images / Scanpix

Vormel 1 sarjas tuntud Force India nimeline võistkond muutis omanike vahetuse tõttu nime Racing Pointiks. Uuel hooajal Racing Point nimega võistkonda F1 sarjas siiski ei näe.

Nimelt teatas Racing Point, et tegu on vaid ajutise nimega ning seda muudetakse enne 2019. aasta hooaega.

Tänavu suvel ostis Kanada miljardäri Lawrence Strolli juhitav konsortsium Racing Point UK rahahätta sattunud Force India võistkonna hindudelt välja. Ametlikult lõppes Force India nimelise võistkonna eksistents seega juba enne augusti lõpus peetud Belgia etappi.

Siiski võisteldi hooaja lõpuni Racing Point Force India nime all, sest see andis uutele omanikele võimaluse kasutada hüvesid, mis kaasnevad olemasoleva meeskonna ülevõtmisega, võrrelduna täiesti uue tiimi asutamisega.

Meeskonna pealiku Otmar Szafnaueri sõnul pole uut nime meeskonnale veel välja mõeldud, kuid töö selle nimel käib. «Jah, praegu on meil vaid ajutine nimi, mille muudame enne hooaja algust ära,» kinnitas ta.

Vormel 1 meeskonna nime muutmine pole praegu nii raske kui vanasti, sest enam ei vajata selleks F1 komisjoni ja sellega koos rivaalide luba. Selle asemel tuleb saata FIAle avaldus ning täita mõned administratiivsed protseduurid.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles