Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Dopingut pruukinud olümpiamedalist sai nelja-aastase võistluskeelu, venelased otsusega ei lepi

Aleksandr Krušelnitski FOTO: Ma Ping/imago/Xinhua

Pyeongchangi taliolümpiamängudel meldooniumi tarvitamisega vahele jäänud Venemaa curlingumängija Aleksandr Krušelnitskile määrati Rahvusvahelise spordiarbitraaži (CAS) poolt nelja-aastane võistluskeeld. Siiski on venelasel jätkuvalt õigus otsust apelleerida ning TASSi andmetel võitlus jätkub, vahendab Inside the Games.

Curling’u segapaaris koos elukaaslase Anastassia Brõzgalovaga pronksmedali võitnud Aleksandr Krušelnitski raius juba olümpial nagu rauda: tema pole dopingut tarvitanud. Venemaa spordiametnikele oli tal ka selgitus valmis. Meldooniumit olevat tema joogi sisse segatud Jaapanis treeninglaagris viibides, alatu teo saatis aga korda tema meeskonnakaaslane, kes olümpiale ei pääsenud. Sportlane taotles B-proovi avamist, kuid ka see osutus positiivseks.

Kuigi Krušelnitski kaebas otsuse kohe CASi, võttis ta selle vahetult enne olümpiamängude lõppu tagasi. Nimelt paluti venelasel madalat profiili hoida, sest Venemaale anti lootust, et Pyeongchangi olümpia lõpetamisel saab seni OAR-i nime kandnud võistkond taas kanda riigilippu. Pronksmedal tagastati ning Krušelnitski jäi edasist lahendust ootama.

Maailma Curlingu Föderatsioon jättis aga Krušelnitski võistluskeeldu puudutava osa aga siiski CASi lahendada ning sel nädalal otsus tuligi. Venelane saab nelja-aastase võistluskeelu, mis on tegelikult kehtiv juba 12. veebruarist, mil ta dopinguga vahele jäi. 

Venemaa uudisteagentuuri TASS andmetel kavatseb Krušelnitski Venemaa Curlingu Liidu eestvõttel otsust siiski edasi kaevata, mis tähendab, et dopinguasi veel niipea oma lõppu ei näe.

Pyeongchangi olümpiamängudel positiivse dopinguproovi andnud teine Venemaa sportlane, bobikelgutaja Nadežda Sergejeva pääses aga kaheksa kuu pikkuse võistluskeeluga.Koos Anastasia Kotšerzovaga naiste kahebobil 12. koha saanud 31-aastase venelanna organismist leiti trimetasidiini jälgi, mida kasutatakse tavaliselt angiini ravimiseks.

Venemaa paari tulemus tühistati, kuid CASis sai Sergejeva õiguse, sest leiti, et positiivse proovi põhjustas kokkusattumus – keelatud aine oli sattunud sinna, kus see polnuks pidanud olema.

Tagasi üles
Back