T, 29.11.2022

Eesti saalihokikoondis sai ülivalusa kaotuse

Merili Luuk
Eesti saalihokikoondis sai ülivalusa kaotuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eesti meeste saalihokikoondis kaotas MM-finaalturniiril kaheksandikfinaalis 2:3 Taanile. See tähendab, et püüdmatuks jääb viimasel kahel turniiril saavutatud kaheksas koht ja tuleb leppida mängudega 9-12. kohale.

Eesti meeskond oli kohtumises küll üritavam pool, aga alt vedas realiseerimine – Taani väravavahi Mike Trolle tugevus oli ette teada ja see mängu ära otsustaski. Väravavõimalusi avanes Eestil oluliselt rohkem (pealevisked IFF kanali andmetel 42-15), aga väravaid viskasid rohkem taanlased.

Kohtumine algas ettevaatlikult ja luuravalt – mõlemad meeskonnad kaitsesid pigem konservatiivselt, et välistada vastaste kontrarünnakuid. Kui Taani alustas pressingut alles keskjoonelt, siis Eesti veidi kõrgemalt, ent soovitud pallivõitmised jäid harvadeks. Taani asus kohtumist juhtima 8. minutil, kui Emil Odfeldti vise üllatas Eesti väravas seisnud Daniel Vaigurit.

14. minutil avanes Eestil väga hea võimalus viigistamiseks ja enamakski, kui Taani ründaja Mathias Glass teenis hokikepiga Kristo Lehiste pea tabamise eest viieminutilise eemaldamise. Paraku ei suutnud Eesti arvuline ülekaal Trollet üle mängida ja pausile mindi taanlaste 1:0 eduseisus.

Esimese vaheaja järel haaras Eesti mängul tugevamini natist kinni. Enamiku ajast hoiti palli enda valduses ja Taani väljakupoolel. Trolle tõrjus esimesest kolmandikust tuttaval kõrgel tasemel, aga 33. minutil tegi väikese vea, kui jättis esimese nurga hetkeks valveta. Eesti ründaja Patrik Kareliusson kasutas avanenud šansi hiilgavalt ära ja sokutas palli ise värava taga asetsedes pisikesest pilust võrku.

Pärast viigiväravat teenis Eesti 2-minutilise arvulise ülekaalu, mille ajal serveeris Kareliussion oivalise väravavõimaluse Adam Widencrantzile, ent täna 28. sünnipäeva tähistanud Trolle tõrjus. Puhkama mindi 1:1 viigiseisul, aga tõrjete saldo – Trolle 19, Vaigur 7 – näitas selgelt, et domineerivam pool oli mängus Eesti.

Eesti jätkas viimasel kolmandikul samas taktis, aga 46. minutil asus Taani juhtima, kui Vaigur ei näinud täpselt keskjoone lähistelt sooritatud Jesper Schmidti viset. Taani 2:1 edu kestis aga kõigest 42 sekundit, viigi tõi tabloole Mats Tamme. Veidi pärast seda oli Eesti lähedal juhtväravale, kui Rickard Rydell tabas posti.

Realiseerimata võimalused maksid Eestile kätte 52. minutil, kui Taani kiirrünnaku realiseeris 3:2 juhtväravaks Mikkel Skov Nielsen. Eesti poolelt tabas Rydell veel korra posti, häid ja väga häid võimalusi oli teistelgi, aga palli väravasse ei saadud. 2.50 enne normaalaja lõppu võttis Eesti peatreener Risto Lall aja maha ja prooviti ka kuue väljakumängijaga, aga väravani ei jõutud ja vastu tuli võtta kaotus.

Taani kohtub homme mängitavas veerandfinaalis MM-finaalturniiri võõrustaja Tšehhiga. Eesti jätkab turniiri mängudega 9.-12. kohale, kus minnakse vastamisi tänase kaheksandikfinaali Saksamaa – Kanada kaotajaga. See matš algab neljapäeval Eesti aja järgi kell 19.30.

ENNE MÄNGU:

C-alagrupis kolm võitu (Austraalia langes 11:5, Poola 4:3 ja Tai 11:4) kogunud Eesti vastane Taani sai B-alagrupis kolm kaotust. Esmalt jäädi 3:9 alla Norrale, siis 1:7 Soomele ja eile 0:25 (!) Rootsile. Aus on märkida, et tollest kohtumisest Taani jaoks enam midagi ei sõltunud ning täna Eestiga peetavat matši silmas pidades säästeti jõudu ja neelati piinlik skoor alla.

Kaheksandikfinaal kõik mängud võitnud ja kaotanud meeskondade vahel juhtub seoses saalihoki MMi võistlussüsteemiga, kus kahe tugevama alagrupi (A ja B) kaks paremat tagavad koha veerandfinaalis ja kaks tagumist kohtuvad kaheksandikfinaalides nõrgemate alagruppide (C ja D) kahe paremaga.

Eesti kohtus Taaniga viimati 2016. aasta MMil, kui mängus 5.-8. kohale saadi lisaajal 5:6 kaotus. Sama aasta MM-valikturniiril võeti TTÜ spordihoones aga 7:2 võit.

«Taani on hea võistkond, kes mängib füüsilist saalihokit. Peab arvestama, et nad võivad kaitsesse langeda ja panustada kontrarünnakutele. Meie läheme kõrgelt suruma, et Taanit hirmutada ja enda intensiivsust üleval hoida. Alustame kolme viisikuga ja loodetavasti ei pea kohtumise käigus koosseisu kitsamaks tõmbama. Meie edu pandiks peavad olema hea tempo, head vasturünnakud ja kõrge pressing,» sõnas Eesti peatreener Risto Lall enne kohtumist.

Kuigi silmas tuleb pidada Taani osavaid ründajaid, pole mingit kahtlust, et nende võtmemängija on täna 28. sünnipäeva tähistav kogenud väravavaht Mike Trolle.

«Puurivaht on Taanil poole võistkonna eest. Vastast läheme suruma osaliselt just tema tõttu – tema ülemängimiseks vajame palju võimalusi ja kõrge pressing peab neid tooma,» sõnas Lall.

Kõik 20 mängijat on peatreeneri sõnul terved ja valmis mängima, meeskonna meeleolu tahtmist täis. «Ei tahaks favoriidikoormat meile võtta, sest edetabeli järgi on soosik ju Taani. Aga arvan, et võimalused on 50-50,» sõnas Lall ja tõi ühe plussina välja kohapeal viibivaid kümneid Eesti fänne, kes on aidanud senistes mängudes luua saalis meeskonda toetava atmosfääri.

Märksõnad
Tagasi üles