Häbistatud, ent ikka pururikas Armstrong: Uber päästis mu perekonna

Lance Armstrongil läks spordis lõpuks kehvasti, ent mees seilab ikka laineharjal.

FOTO: Eric Gaillard / Reuters / Scanpix

Häbistatud rattatäht Lance Armstrong rääkis CNBC-le antud intervjuus, et pärast 111 miljoni dollarini ulatunud kahjutasude maksmist pääses ta võlavanglast vaid tänu sellele, et taipas õigel ajal teha targa investeeringu.

47-aastane Armstrong, kes pidi 2012. aastal dopingutarvitamise ilmsikstuleku järel loovutama kõik seitse Tour de France ning maksma trahvide, kompensatsioonide ja advokaaditasudena üle saja miljoni dollari, oli kaks aastat varem käinud ühele riskikapitalifondile välja 100 000 eurot, et nood investeeriksid selle Uberi nimelisse sõidujagamisteenusesse.

Aasta varem asutatud firma väärtuseks hinnati tol hetkel 3,7 miljonit USA dollarit. Nüüd on Uberi väärtus kerkinud 72 miljardi dollarini ning järgmise aasta lõpuks võib see olla hinnanguliselt 120 miljardit dollarit. Armstrong ei avaldanud, kui palju Uber on talle sisse toonud, märkides vaid, et summa on «liiga ilus, et tõsi olla». Kui temalt küsiti, kas jutt käib 10, 20, 30, 40 või 50 miljonist, vastas ameeriklane: «Üks neist.»

«See päästis mu perekonna,» sõnas viie lapse isa Armstrong, kes jõudis aprillis USA valitsusega kokkuleppele, mille kohaselt ta maksis viis miljonit dollarit, ent pääses võimalikust 100 miljoni dollarini ulatunud nõudest.

Tagasi üles