Maailma esireket seadis olümpiaks ilusa eesmärgi

Simona Halep loodab, et ta saab Tokyo olümpiamängudel kuulda enda auks mängitavat Rumeenia hümni.

FOTO: GONZALO FUENTES / REUTERS

Aastavahetusele WTA edetabeli esinumbrina vastu minev Simona Halep on mõtetega juba ülejärgmises hooajas. Rumeenlanna unistused seoses Tokyo olümpiamängudega ei piirdu ainult oma esimese olümpiamedali võitmisega.

Halepi olümpiakogemus on vaid ühe matši suurune, aga sellest piisas, et ta spordipeole oma südame kaotaks. «Ma mängisin Londonis ja see oli väga ilus. See oli emotsionaalne ja täiesti erinev sellest, mida ma iga päev teen. Tennis on individuaalne spordiala, aga kui ma mängisin olümpial, oli see hoopis teistmoodi,» meenutas Halep.

Rio de Janeiro olümpiamängudel Halep ei võistelnud, sest pelgas Brasiilias levinud Zika viirust. Tokyo mängud on aga tal kindlasti kavas.

«Minu peamine eesmärk Tokyoks on mõistagi medal – milline, pole vahet. Annan endast Tokyos parima ja võidan. Lisaks tahan ma olla Rumeenia lipukandja. See oleks mulle suur rõõm. Oma riigi esindamine on suur saavutus. Ma tahaksin mängida ka koos Horia Tecauga (ATP 27., segapaarismängus).» selgitas Halep oma lootuseid. «Minu ühekordne kogemus oli Roland Garroses (2018 Prantsusmaa lahtised – toim), kui mulle rahvushümni mängiti. See oli mu elu kõige ilusam hetk ja loodetavasti juhtub see ka Tokyos.»

Tagasi üles