Vormeliäss oleks äärepealt Pirellid vahetanud Michelini … Tähtede vastu

Romain Grosjean (esiplaanil) oleks peaaegu võidusõiduga lõpparve teinud.

FOTO: Paulo Whitaker/Reuters/Scanpix

Romain Grosjeani vormelikarjäär näis selle kümnendi algul seiskuvat. Pärast poolt hooaega Renault’ meeskonna ridades anti prantslasele kinga, et teha tee vabaks venelase Vitali Petrovi jaoks. Masendunud Grosjean mõtles tõsiselt võidusõiduga üldse lõpparve teha.

«Üritasin olla vaikne kollanokk, aga mulle öeldi, et ma olin ülbe ja et mul on suur ego,» rääkis Grosjean F1-sarja ametlikus taskuringhäälingus. «Ja siis tuli 2010. aasta 31. jaanuaril kõne Ericilt (tiimiboss Boullier - toim), kes ütles, et nad valisid Petrovi ja mina pean lahkuma. Ma mõtlesin, et nüüd ongi kõik, ma ei sõida enam võidu ja hakkan hoopiks kokaks – see on üks mu kirgi.»

Ka selle unistuse jälitamine lõppes prantslasele pettumusega: «Ma läksin kokakooli ja mulle öeldi, et olen liiga vana. Nad ütlesid mulle «ei».»

Õnneks leidus Grosjeanil aga tee tagasi kuninglikku vormelisarja – tema uksele tuli koputama Renault tiimi ära ostnud Lotus ja alates 2012. aastast on ta F1-sarjas figureerinud. Praegu esindab ta Haasi meeskonda.

Tagasi üles
Back