Galerii: Tallinna ülikooliderbi võitis TalTech

Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga paremuselt teine ja kolmas Eesti klubi kohtusid täna omavahel. Tallinna Kalev/TLÜ pidi Sõle spordihallis toimunud mängul tunnistama TalTechi 81:76 paremust.

Kodumeeskond läks mängu 6:0 juhtima ning kolm minutit enne veerandaja lõppu oldi juba 16:7 ees. Teise veerandaja eel õnnestus aga TalTech'il 10:3 spurdiga vastata ning vahe kahele punktile vähendada. Külalised läksid 7.13 möödudes Jaan Puidet vabavisete toel 34:32 ette ning minimaalse eduseisuga siirduti poolajale.

TalTech lasi Kalevi/TLÜ järgmise kümne minuti jooksul kahest punktist lähemale vaid korra ja viimase veerandaja alguseks oli nende eduseis 65:59. Gregor Arbeti vabavisetest juhtisid külalised 7.56 enne lõppu 69:59, ent põnevust veel jagus. Kohtumise viimase minuti eel õnnestus võõrustajatel Janar Taltsi kaugviskest vähendada vahe 72:76 peale ning Karl-Johan Lips tegi 19 sekundit enne lõpuvilet seisuks 76:79. Toomas Raadik realiseeris kiired kaks punkti aga vastu ning ülejäänud 16 sekundiga enam Kalev/TLÜ korvini ei jõudnud.

Gregor Arbet tõi TalTech'i parimana 22 punkti. Toomas Raadik tegi topeltduubli 14 punkti ja 10 lauapalliga. Eric Schmalz lisas 12 silma.

Vastaste poolelt kerkis esile Bamba Fall, kes viskas 24 punkti ja kogus 11 lauapalli. Taylor Stafford sai enda nimele 15 ning Janar Talts 10 punkti.

«Eks meil oli [mängu] alguses vähe raskusi, kuna kaks ja pool nädalat pole koondisepausi tõttu ühtegi mängu olnud. Kui esimesed kuud oli 8-9 mängijat, siis nüüd oleme saanud enam-vähem kogu võistkonnaga treenida. See on üks märk, mille pärast oleme edukalt ka mänginud,» sõnas Gregor Arbet Delfile antud intervjuus.

«TalTech oli meist ülejäänud kolm veerandaega parem. Nad olid üle nii väljakul kui ka meeskondlikult. Vastased andsid 23 resultatiivset söötu, mis näiatb üht-teist. Aktiivsem pool võitis. Hooaja alguses keerasime mängulõpud enda poole, saime võidupunktid, mis tekitas hea tunde. Praegu on fakt see, et meil kulgevad mängud raskelt - palju rumalaid otsuseid ja krampiminekuid,» rääkis Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Gert Kullamäe.

Liigas viiendat-kuuendat kohta hoidvatel meeskondadel on nüüd mõlemal kirjas seitse võitu ja viis kaotust. Tallinnlastele hingab kuklasse ühe mängu vähem pidanud Tartu Ülikool, kes sai täna oma hooaja kuuenda võidu, seda Valga-Valka üle.

Tagasi üles