Postimees TV: Euroopasse kolitud tulise Copa Libertadorese võitis lisaajal River Plate

Lõuna-Ameerika meistrite liigaks nimetatava Copa Libertadorese võitjaks krooniti River Plate, kes sai viigiliselt lõppenud kordusmängus lisaajal 3:1 jagu Boca Juniorsist.

Publiku märatsemise tõttu algul päeva võrra edasi lükatud ja lõpuks Buenos Airesest hoopis 10 000 kilomeetri kaugusele Euroopasse, Madridi Reali kodustaadioile Santiago Bernabeule toodud kohtumise normaalaeg lõppes sarnaselt avamängule viigiliselt. Vaid skoor oli avamängu 2:2 asemel nüüd 1:1. Dario Benedetto viis 44. minutil Boca juhtima, ent 68. minutil Lucas Bratto viigistas.

Kuna Copa reeglite järgi võõrsil löödud väravaid finaalides arvesse ei võeta, jätkus mäng lissajal. Seal jäi Boca kohe vähemusse, sest 92. minutil sai poolkaitsja Wilson Barrios teise kollase kaardi ja pidi platilt lahkuma. River kasutas ülekaalu ära 109. minutil, kui Juan Quintero lajatas palli karistusala joonelt lati alla.

Kuna viimastel minutitel pidi lihasevigastuse tõttu platsilt lahkuma ka Fernando Gago nig Bocal olid vahetused tehtud, lõpetati mäng suisa üheksakesi. Viimastel meeleheitlikel vasturünnakutel kiirustas alatasa vastaste karistusalasse ka Boca väravavaht Esteban Andrada ning selle kasutas teisel lisaminutil ära Gonzalo Martinez, veeretades palli tühja võrku.

River krooniti Copa Libertadrese võitjaks neljandat korda, eelmised tiitld tulid 1986., 1996. ja 2015. aastal. Boca viimane tiitel kuuest jääb 2007. aastasse.