Tark ei torma: Kruuda sai Aasias vaid ühe ralliga hõbemedali

TLMPM03: KARL KRUUDA :TALLINN, EESTI, 10JUL14.
tl/Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES
TLMPM03: KARL KRUUDA :TALLINN, EESTI, 10JUL14. tl/Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES Foto: Tairo Lutter / Postimees

Tänavu FIA Aasia ja Vaikse ookeani meistrivõistlustel vaid ühel rallil, Longyou etapil osalenud rallisõitja Karl Kruuda tõusis hooaja kokkuvõttes suisa poodiumile.

Hiinas toimunud Longyou etapi koos kaardilugeja Dale Moscattiga võitnud Kruuda teenis hooaja kokkuvõttes 39 punkti, millest piisas teiseks kohaks. Sama palju punkte teenis ka Hyundai WRC sõitja Hayden Paddon, kes võidutses Uus-Meremaal. Sarja võitis jaapanlane Yuya Sumiyama.

Karjääri jooksul kahel korral WRC2 arvestuses MM-ralli võitnud Karl Kruuda on viimasel kahel aastal sõitnud rallisid Hiinas. Mõistagi ihkaks 25-aastane Kruuda sõita veel tipptasemel ning on andnud mõista, et otsib igal juhul võimalust MM-sarja naasta.