Galerii: olümpiavõitja õpetus – epeevehklemises on kõige tähtsam torge kätte

Täna tutvustati Sõle Spordihoone vehklemissaalis Gunnari Pressi koostatud Eesti vehklemise ajalugu tutvustavat 640-leheküljelist raamatut «Eesti vehklemise raamat. 1908 - 2018». Ekspromt vehklemistunnil demonstreeris kahekordne naiskondlik olümpiavõitja floretil Svetlana Lozovaja (Tširkova) Karoliine Loiti peal vehklemistõde. «Epees on kõige tähtsam torge kätte, üles või alla. Sealt võib pikendada kehasse,» sõnas Lozovaja.

Eesti Vehklemisliidu president  Margus Hanson ütles raamatuesitlusel, et üks suur unistus ja pikalt planeeritud lugu saab kaante vahele. «See on vehklejatelt kingitus Eesti Vabariigi 100.sünnipäevaks,» ütles Hanson ja lisas: «Eesti vehklemine on tunnistanud nii tõuse kui mõõnu, kuid tagasi vaadates saame täna üheskoos öelda, et sportlased, sajad harrastajad ja kümned treenerid on aidanud viia vehklemise ühe tänaseks edukamaks spordialaks Eestis.»

Gunnar Press luges raamatuesitlusel ette legendaarse vehklemisveterani 93-aastase Helga Kala tervituse, kes saatis kõikidele veteranidele palju tervist ning soovis noortele mõistmist, et suur edu saab tulla vaid väga suure töö tulemusena.

Tagasi üles
Back