Kuitunen triumfeeris Tour de Ski`l

Aino-Kaisa Saarinen
Aino-Kaisa Saarinen Foto: AFP / Scanpix

Murdmaasuustamise mitmepäevasõidul Tour de Ski`l võidutses naiste arvestuses soomlanna Virpi Kuitunen.

Teise koha saavutas võitja kaasmaalanna Aino-Kaisa Saarinen. Lõpuks kaotas Saarinen võitjale kokkuvõttes 7,2 sekundiga. Kolmanda koha sai sloveenlanna Petra Majdic, kes kaotas Kuitunenile 34,5 sekundiga.

«Tõus oli tõeliselt raske,» sõnas lõputõusul Saarineni korraks endast mööda lubanud Kuitunen. «Vahepeal olin juba võidumõtted maha matnud. Kuid kui Aino-Kaisa hakkas väsima, siis otsustasin uuesti rünnata.»

Kuituneni jaoks oli tegemist teise Tour de Ski üldvõiduga, soomlanna oli parim ka kaks aastat tagasi peetud esimesel mitmepäevasõidul.

«Tänavu pidin võidu nimel väga palju pingutama,» hindas Kuitunen praegust võitu kõrgemalt.

Ainsa eestlannana Tour de Ski`l osalenud Tatjana Mannima lõpetas mitmepäevasõidu 37. kohaga. Finišisse jõudnud naistest sai Mannima viimase koha, eelviimaseks jäänud ukrainlannast Lada Nesterenkost jäi teda lahutama vaid 3,3 sekundit.