R, 8.12.2023

Legendaarne rallimees esitas Fernando Alonsole väljakutse

Viljar Voog
Copy
Fernando Alonso
Fernando Alonso Foto: Reuters / Scanpix

Kahekordne autoralli maailmameister arvab, et kahekordne F1 maailmameister peaks proovima kätt Dakari rallil. Carlos Sainz teab, mida ta rahvuskaaslasele Fernando Alonsole soovitab – ta on ise ka kahekordne Dakari võitja ja läheb juba paari nädala pärast starti tiitlikaitsjana.

Sainz, kelle poeg asendab F1-sajast pensionile siirdunud Alonsot McLareni meeskonnas, on vormeliässaga Dakarist ka rääkinud ja usub, et too naudiks düünides kihutamist.

«Ma julgustasin teda, aga ta ei ole rumal ja teab, et seda võistlust tuleb austada. See on hoopis teine ala ja sellesse tuleb suhtuda lugupidamisega,» rääkis Sainz.

«Kui Fernando minult nõu küsib, siis toetan teda, aga ütlen samas, et ta peab selleks põhjalikult ette valmistuma tehes teste, alast aru saades ja teistel võistlustel osaledes,» lisas Sainz. «Ta on suurepärane sõitja ja mul pole kahtlustki, et saaks sellega suurepäraselt hakkama, kui ta seda tõsiselt võtaks.

Alonso on ise varasemalt välistanud tavalise autoralli proovimise, sest saab enda sõnul aru, et pole selleks piisavalt andekas.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles